Trwa ładowanie...

Największa Biblia świata

Największa Biblia świataŹródło: Inne
d2ghv2b
d2ghv2b

Największą Biblię świata, ważącą 7 kg i liczącą 3500 stron, wystawiono na Międzynarodowych Targach Książki Chrześcijańskiej, odbywających się w stolicy stanu Tamil Nadu – mieście Chennai (dawny Madras).

Dotychczas największą Biblię na świecie wydano w 1884 roku w Stanach Zjednoczonych – jest ona także wystawiona w Chennai.

Na Targach tych pokazano egzemplarze Pisma Świętego różnych kształtów, form i wielkości: od największych do miniaturowych, które odczytać można jedynie za pomocą lupy. Nad wspomnianym ogromnym tomem, spisanym ręcznie w języku tamilskim, pracowało 3014 osób. Swój udział w jego redagowaniu miały gwiazdy kina indyjskiego, a nawet politycy, jak minister finansów Indii Shri P. Chidambaram.

– Międzynarodowe Targi Książki Chrześcijańskiej są okazją do zapoznania szerokich rzesz mieszkańców Indii z chrześcijaństwem, jego historią, filozofią, literaturą i liturgią – powiedział ks. Babu Joseph Karakombil, rzecznik prasowy episkopatu Indii. Dodał, że „bogata oferta wystawionych książek, skierowanych do różnych grup i warstw społecznych, ukazuje wielki wkład chrześcijaństwa w dziedzictwo kulturowe ludzkości”.

d2ghv2b

Tutejsze społeczeństwo charakteryzuje się ogromną różnorodnością kultur i religii.* Targi, na których można nie tylko oglądać, ale także kupić książki, odwiedzają osoby różnych wyznań, poszerzając w ten sposób swoją wiedzę o chrześcijaństwie.*

Zdaniem ks. Karakombila, jeśli targi te będą się odbywać w przyszłości, mogą stać się okazją do wymiany myśli i poglądów między chrześcijanami różnych wyznań oraz przedstawicielami innych religii indyjskich. Ponadto studenci mogą znaleźć na targach bogaty wybór literatury klasycznej potrzebnej do ich pracy naukowej – dodał rzecznik episkopatu.

d2ghv2b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ghv2b

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj