Trwa ładowanie...
d1bpl1k

Najlepsze książki akademickie

d1bpl1k
d1bpl1k

Sześć książek zostało nagrodzonych podczas środowego rozstrzygnięcia konkursu na najlepszą książkę akademicką Atena 2002. Jak co roku, rozstrzygnięcie konkursu odbyło się pierwszego dnia odbywających się w gmachu Politechniki Warszawskiej Targów Książki Akademickiej Atena. W konkursie przyznawanych jest sześć różnych nagród, ufundowanych i przyznawanych przez różne gremia.

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej i Sportu przypadła w tym roku Oficynie Wydawniczej Politechniki Warszawskiej za książkę "Teoria urbanistyki w projektowaniu i planowaniu miast" autorstwa Jana Macieja Chmielewskiego, a Nagroda Specjalna Ministra Nauki Przewodniczącego Komitetu Badań Naukowych - Wydawnictwu Lekarskiemu PZWL za książkę "Interna" pod redakcją Włodzimierza Januszewicza i Franciszka Kokota.

Fundacja Kultury postanowiła uhonorować swoją Nagrodą Specjalną Wydawnictwo Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu za książkę "Kłopoty z istnieniem" Henryka Elzenberga, a Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych nagrodziło Wydawnictwo UMCS w Lublinie za "Wprowadzenie do nauki o państwie i polityce" pod redakcją Bogumiła Szmulika i Marka Żmigrodzkiego.

Nagroda Specjalna Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych przypadła Arkadom za "Vademecum Budowlane" pod redakcją Eugeniusza Piliszka, a Nagrodę Specjalną Magazynu Literackiego Książki zdobyło Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku za książkę "Sztuka pisania. O liście polskim w wieku XIX" pod redakcją Jolanty Sztachelskiej i Elżbiety Dąbrowicz.

d1bpl1k

Konkurs na najlepszą książkę akademicką Atena towarzyszy odbywającym się w Warszawie po raz dziewiąty Targom Książki Akademickiej Atena. Jest jedną z niewielu funkcjonujących w Polsce wyróżnień dla książek naukowych. Jednak podczas tegorocznych targów ogłoszono, że w maju przyszłego roku zostanie po raz pierwszy wręczona nowa nagroda dla książki naukowej, przyznawana za najlepszy przekład literatury naukowej. Nagroda ta ma nosić imię zmarłego niedawno Jerzego Kuryłowicza, wybitnego tłumacza literatury naukowej. Została ona ufundowana przez syna zmarłego - Andrzeja.

d1bpl1k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bpl1k