Trwa ładowanie...

Nagroda Instytutu Cervantesa

Nagroda Instytutu CervantesaŹródło: Inne
d2qumr6
d2qumr6

Jury obradujące pod przewodnictwem Abla Murcii Soriano (Dyrektor Instytutu Cervantesa), przyznało po raz trzeci Nagrodę Instytutu Cervantesa za tłumaczenia literackie, opublikowane w 2005.

Nagrodę otrzymała Ewa Zaleska za tłumaczenie książki Javiera Cercasa Żołnierze z Salaminy . Nagroda to 5000 EUR oraz miesięczny pobyt w Domu Tłumacza w Tarazonie.

Ewa Zaleska jest absolwentką Iberystyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tłumaczyła wybitnych pisarzy świata hiszpańskojęzycznego m. in. Mario Vargasa Llosę , Javiera Maríasa , Isabel Allende , Carmen Posadas . Stała współpracowniczka „Literatury na świecie”.Współpracowała też w wydaniu licznych książek o tematyce iberyjskiej i latynoamerykańskiej.

Jury przyznało też wyróżnienie Tomaszowi Pindlowi za tłumaczenie książki Juana Eslavy Galana W poszukiwaniu jednorożca .

Nagroda Instytutu Cervantesa jest jedyną w kraju Nagrodą przeznaczoną dla tłumaczy literatury dużego obszaru językowego. Do Nagrody pretendowały tłumaczenia literackie (prozy, poezji, sztuk teatralnych i esejów) wydane w roku 2005 przez polskie wydawnictwa i nadal będące w sprzedaży, z wyjątkiem wznowień.

d2qumr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qumr6