Trwa ładowanie...
konwicki
23-04-2010 13:34

Nagroda „Dzieło Życia” dla Tadeusza Konwickiego

Share
Nagroda „Dzieło Życia” dla Tadeusza KonwickiegoŹródło: Inne
d1m23iz

Podczas piątej edycji rozdania Nagrody Samorządu Województwa Mazowieckiego im. Cypriana Kamila Norwida odznaczony zostanie prozaik, reżyser i scenarzysta filmowy – Tadeusz Konwicki . Otrzyma on nagrodę „Dzieło Życia”.

Oprócz wyróżnienia „Dzieło życia” nagrody im. Cypriana Kamila Norwida zostaną wręczone w czterech kategoriach: literatura, muzyka, sztuki plastyczne i teatr. Nazwiska laureatów zostaną ujawnione dopiero podczas uroczystości.

Nominowani w kategorii literatura są: Janusz Krasiński za książkę Przed agonią , Eustachy Rylski za książkę Warunek i Marek Wawrzkiewicz za dwa tomy poezji Coraz cieńsza nić i Dwanaście listów.

d1m23iz

Szansę na nagrodę w kategorii muzyka mają: Władysław Słowiński, Tadeusz Wielecki i Antoni Wit.

Roman Owidzki i Roman Woźniak walczą o nagrodę w kategorii sztuki plastyczne.

Nominowani w kategorii teatr są natomiast: Piotr Cieplak za reżyserię sztuki dla dzieci „Amelka, bóbr i król na dachu”, Krzysztof Warlikowski za reżyserię przedstawienia „Krum” i Zbigniew Zapasiewicz za rolę Leona w spektaklu „Kosmos” Witolda Gombrowicza .

Laureaci tegorocznej edycji otrzymają statuetki oraz nagrody pieniężne w wysokości 15 tys zł.

Uroczystość uświetni koncert pianisty Waldemara Malickiego.

Ideą Nagrody im. C. K. Norwida , jest promowanie dzieł artystów, których działalność przyczynia się do wzrostu rangi regionu mazowieckiego.

d1m23iz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m23iz