Trwa ładowanie...
chiny
23 kwietnia 2010, 13:51

Na uniwersytecie w chińskim Harbinie ruszy od jesieni polonistyka

Na uniwersytecie w chińskim Harbinie ruszy od jesieni polonistykaŹródło: Jupiterimages
d4at2ad
d4at2ad

Od października tego roku na uczelni w chińskim Harbinie studenci będą mogli studiować polonistykę. Zajęcia z języka polskiego i literatury polskiej poprowadzą wykładowcy z Uniwersytetu Gdańskiego.

Jak poinformowała w środę rzecznik prasowy UG Beata Czechowska-Derkacz, chińscy studenci przez pierwszy rok nauki studiować będą język polski na Harbin Normal University, na II i III roku kontynuować będą naukę na Uniwersytecie Gdańskim. Na IV roku studenci napiszą pracę licencjacką w Harbinie.

Pierwsza grupa studentów chińskich licząca około 20 osób przybędzie do Gdańska w październiku 2010 r.

Uniwersytet Gdański współpracuje już z inną chińską uczelnią - Pekińskim Uniwersytetem Języków Obcych w zakresie wymiany kadry naukowo dydaktycznej.

Liczący 3,3 mln mieszkańców Harbin leży w północno-wschodniej części Chin. Miasto zostało założone w 1898 r., w czasie budowy Kolei Wschodniochińskiej przez polskiego inżyniera Adama Szydłowskiego. Jednym z polskich śladów w tym chińskim mieście jest most kolejowy przez rzekę Sungari, zaprojektowany przez inż. Stanisława Kierbedzia, bratanka twórcy mostu w Warszawie.

d4at2ad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4at2ad

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj