Trwa ładowanie...

Na maturze: Mickiewicz, Pawlikowska-Jasnorzewska i Nałkowska

Analiza porównawcza wierszy Mickiewicza i Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej oraz charakterystyka Justyny, bohaterki "Granicy" Nałkowskiej - takie tematy do wyboru mieli tegoroczni maturzyści na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Na maturze: Mickiewicz, Pawlikowska-Jasnorzewska i NałkowskaŹródło: Inne
d24uo1j
d24uo1j

Analiza porównawcza wierszy Mickiewicza i Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej oraz charakterystyka Justyny, bohaterki Granicy Nałkowskiej - takie tematy do wyboru mieli tegoroczni maturzyści na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Tematy te podali PAP maturzyści z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV na warszawskiej Pradze, po wyjściu z egzaminu.

Według nich, w pierwszym z tematów trzeba było porównać świat marzeń i obraz rzeczywistości ukazane w zamieszczonych w arkuszu wierszach: Gdy tu mój trup Adama Mickiewicza i Światło w ciemnościach Marii Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej .

Maturzyści, którzy wybrali drugi z tematów, mieli zaś, odnosząc się do zamieszczonych w arkuszu fragmentów Granicy Zofii Nałkowskiej , napisać charakterystykę Justyny, opisać jej relacje z Zenonem Ziembiewiczem oraz przestawić, jak ich relacje, postrzegane przez innych bohaterów powieści wpływają na widzenie jej postaci przez czytelnika.

Rozwiązujący test na poziomie podstawowym musieli także m.in. odpowiedzieć na pytania do zamieszczonego w arkuszu artykułu z "Poradnika Psychologicznego Polityki" na temat różnic między mówieniem a komunikacją.

d24uo1j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24uo1j