Trwa ładowanie...

Mrożek, Tuwim i Osiecka na maturze z polskiego, poziom rozszerzony

Mrożek cytujący Mickiewicza w Śmierci porucznika oraz motyw tańca w Kwiatach polskich Tuwima i piosence Osieckiej Niech żyje bal - to tematy do wyboru dla maturzystów piszących egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym.

Mrożek, Tuwim i Osiecka na maturze z polskiego, poziom rozszerzonyŹródło: Inne
d190u7q
d190u7q

* Mrożek cytujący Mickiewicza w Śmierci porucznika oraz motyw tańca w Kwiatach polskich Tuwima i piosence Osieckiej Niech żyje bal - to tematy do wyboru dla maturzystów piszących egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym.*

Tematy podali PAP nieoficjalnie maturzyści z XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Warszawie po wyjściu z egzaminu.

Według nich, w pierwszym z tematów mieli odnieść się do przytoczonego fragmentu dramatu Sławomira Mrożka Śmierć porucznika, będącego nawiązaniem do jednej ze scen z II części Dziadów Adama Mickiewicza . Maturzyści mieli omówić i zinterpretować sytuację dramatyczną opisaną przez Mrożka, napisać, jaką funkcję pełnią odniesienia do twórczości Mickiewicza i romantyków.

Piszący temat drugi musieli porównać fragment Kwiatów polskich Juliana Tuwima i piosenkę Agnieszki Osieckiej Niech żyje bal. Napisać m.in., jaką funkcję w tych utworach pełni motyw tańca, jakie ma znaczenie. Oba teksty cytowane były w arkuszu egzaminacyjnym.

Egzamin pisemny z polskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczął się o godzinie 14. Na napisanie go przewidziano 180 minut. Do tego egzmianu przystąpiło niecałe 10 proc. tegorocznych maturzystów.

Arkusz egzaminacyjny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym będzie dostępny na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w czwartek rano.

d190u7q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d190u7q