Trwa ładowanie...

Mój poeta.... Wspomnienie Czesława Miłosza

Mój poeta.... Wspomnienie Czesława MiłoszaŹródło: Inne
d3i28m4
d3i28m4

W związku ze zbliżającą się trzecią rocznicą śmierci Czesława Miłosza (14. sierpnia) wydawnictwo Videograf II wydaje książkę Barbary Gruszki-Zych Mój poeta. Zapiski z osobistych spotkań z Czesławem Miłoszem .

Autorka książki - poetka i dziennikarka „Gościa Niedzielnego” i miesięcznika „Śląsk” - wspomina swoje spotkania z Czesławem Miłoszem . Znajomość zawarta przy okazji wywiadu, przeprowadzonego przez młodą wtedy dziennikarkę z laureatem Nagrody Nobla, miała ciąg dalszy. Autorce przyszło jeszcze wiele razy spotykać się z Miłoszem w jego krakowskim mieszkaniu, a także prowadzić z nim korespondencję, która wraz z niepublikowanymi zdjęciami poety znalazła się w tej pełnej osobistych wątków książce.

Wertując karty książki, mamy sposobność odkryć Miłosza nieznanego, dowiedzieć się trochę o tym, jaki był prywatnie. Możemy też zobaczyć człowieka nastawionego na słuchanie swojego rozmówcy, ciekawego jego życia, myśli, twórczości. Zapis tych spotkań pokazuje, że Miłosz nie udzielał „światłych rad” i źle się czuł w roli Mistrza. Potrafił się za to cieszyć, śmiać i – dla tych, których utwory jakoś mu trafiły do przekonania – mieć czas oraz czujną uwagę.

Mój poeta... trafi do księgarń 10 sierpnia.

d3i28m4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i28m4