Trwa ładowanie...
czesław miłosz
03-11-2011 11:55

Miłosz w samo południe

Ponad 10 tysięcy osób czytających w jednym miejscu i czasie wybrany fragment tekstu Czesława Miłosza z okazji obchodów Roku poety. To najnowsza inicjatywa związana z tegoroczną, jubileuszową edycją Targów Książki w Krakowie

Miłosz w samo południeŹródło: "__wlasne
d585u0f
d585u0f

Ponad 10 tysięcy osób czytających w jednym miejscu i czasie wybrany fragment tekstu Czesława Miłosza z okazji obchodów Roku poety. To najnowsza inicjatywa związana z tegoroczną, jubileuszową edycją Targów Książki w Krakowie (3-6 listopada 2011r.) Start akcji zaplanowano na sobotę, trzeci dzień targowy na godzinę 12. W ten sposób Kraków zorganizuje prawdopodobnie jeden z największych flash mobów czytelniczych świata!

Czytelników będzie prowadził znany głos za pośrednictwem targowego radiowęzła. Strona wydarzenia dostępna jest na profilu Targów Książki na Facebooku. Powoli zgłaszają się uczestnicy, których organizatorzy zachęcają do zgłaszania własnych propozycji dotyczących czytanego fragmentu. Zakładając, że wszyscy sobotni uczestniczy Targów przyłączą się do akcji, można liczyć, że weźmie w niej udział ponad 10 tysięcy osób!

Twoje 10 minut

Targi w Krakowie wspierają młode talenty! W targowy czwartek i piątek najlepszych 10 twórców wybranych w drodze eliminacji dostanie szansę zaprezentowania swojej twórczości przed zaproszonymi na spotkanie redaktorami i wydawcami. Akcja „Twoje 10 minut” z pewnością pomoże utalentowanym, nieśmiałym pisarzom wypłynąć na głębokie literackie wody. Organizatorem akcji jest Fundacja Sztuki Nowej Znaczy się.

Książki w czasach Nowych Mediów

Targi Książki w Krakowie pozostają zawsze w zgodzie z najnowszymi trendami. W tym roku uczestnicy znowu będą mieli okazję spotkać książki przyszłości. Powstanie eBook-Cafe, wyjątkowa kawiarnia, w której będzie można nie tylko delektować się pachnącą kawą, ale także dowiedzieć się czegoś więcej o rynku mediów elektronicznych w Polsce. Uczestnicy dostaną do przetestowania 20 najnowszych czytników e-booków, za pomocą których będą mogli poczytać bestsellerowe cyfrowe wydania książek, spotkają autorów e-książek oraz dowiedzą się, jak działa Wirtualna Czytelnia bezkartek.pl. Organizatorami kawiarni są: bezkartek.pl, Digital.All, Caffe Vergnano oraz Targi w Krakowie Sp. z o.o. Ponadto w trakcie Targów odbędzie się wiele dyskusji i seminariów poświęconych szeroko rozumianemu rynkowi publikacji cyfrowych.

Fajny fajer*

Kolejną z nowości tegorocznych Targów Książki jest Salon Małe Ojczyzny, a pierwszym promowanym regionem - Śląsk. Razem z partnerami, czyli Biblioteką Śląską i Muzeum Śląskim Targi w Krakowie postarają się odczarować wizerunek regionu. Bo Śląsk to nie tylko kopalnie, węgiel, stal i hałdy. To niepowtarzalne i inspirujące miejsce z bogatą sferę obyczajową, językową i historyczną. Dlatego w programie Salonu między innymi wystawy i debiuty literackie artystów z województwa śląskiego oraz prezentacja unikatowych zbiorów dzieł, m.in. niepublikowanych mów Wojciecha Korfantego. Zapowiada się więc fajny fajer!

d585u0f

*świetna impreza

Nie myśl, że książki znikną

* Słowa Umberto Eco stały się hasłem przewodnim jubileuszowej, 15. edycji Targów Książki w Krakowie. Wydarzenie - uznawane jest za najważniejszą imprezę branży wydawniczej w Polsce - znalazło się na liście Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011 i odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.*

d585u0f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d585u0f