Trwa ładowanie...
d2gyuv9
28-06-2012 00:00

Trzeci dzień

książka
Oceń jako pierwszy:
d2gyuv9
Trzeci dzień
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Czy wiesz, dlaczego w galicyjskiej Hiszpanii ściany domów pokryte są muszlami, a najważniejszym programem w telewizji jest prognoza pogody?

Trzeci dzień to niezwykła opowieść o byciu w drodze. Para bohaterów wyrusza w wielomiesięczną podróż samochodem przez zakątki Hiszpanii i Maroka. Odwiedzając niewielkie wsie oraz duże miasta, poznają życie pełne pasjonujących drobiazgów - zapachów, barw, dźwięków - składających się na obraz kultury śródziemnomorskiej. Historie spotkanych po drodze ludzi - przedstawione w kolejnych rozdziałach - skłaniają do refleksji nad wartością czasu, przemijaniem i znaczeniem powtarzających się codziennych czynności.

To opowieść o podróżowaniu, niespiesznym pokonywaniu kolejnych kilometrów, które jest czymś więcej niż tylko turystyczną wycieczką - jest próbą spojrzenia na życie z dystansu, okazją do zamysłu nad fascynującą wielokulturowością świata, a także sposobem na czerpanie z życia pełnymi garściami. To książka dla wszystkich tych, którzy chcą poznać, co czuje torero, wchodząc wraz z bykiem na arenę; sprawdzić, co kryje porzucona na ulicy puszka konserw i dowiedzieć się, dlaczego w marokańskiej pustynnej miejscowości noc zastąpiła dzień.

Trzeci dzień
Numer ISBN

978-83-7722-405-2

Wymiary

120x190

Gatunek

Powieści i opowiadania,Literatura podróżnicza

Oprawa

1

Liczba stron

140

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gyuv9
d2gyuv9
d2gyuv9