Trwa ładowanie...
google
23-04-2010 13:36

Microsoft też ma bibliotekę internetową

Share
Microsoft też ma bibliotekę internetowąŹródło: Inne
d4huo49

Microsoft otworzył swoją bibliotekę internetową Live Search Books mającą stanowić konkurencję dla projektu Google.

Microsoft uruchomił bibliotekę internetową, która ma być odpowiedzią na kontrowersyjny projekt Google, cyfryzacji światowego księgozbioru. Microsoft twierdzi, że amerykańska, testowa wersja Live Search Books zawierać będzie dziesiątki tysięcy pozycji, których nie dotyczą już prawa autorskie. Woluminy pochodzą ze zbiorów brytyjskich bibliotek oraz głównych uniwersytetów w Toronto i Kalifornii.

Odwiedzający stronę Live Search Books http://books.live.com mogą wpisać słowo z tytułu poszukiwanej przez siebie książki w specjalnym pasku. Można również wyszukiwać według autora i po krótkiej chwili przeglądać strona po stronie znalezione pozycje takie jak np. Hrabia Monte Christo Aleksandra Dumas .

d4huo49

– Mieliśmy na celu stworzenie serwisu, który czyni przeglądanie książek cyfrowych tak naturalnym jak to tylko możliwe. Uruchomienie amerykańskiej, testowej wersji Live Search Books jest dużym krokiem w kierunku rozwoju sposobów, dzięki którym ludzie zdobywają informacje. Wiadomości te są często niedostępne dla wyszukujących je tradycyjnymi metodami, do teraz – pisze na stronach Microsoft, w informacji zamieszczonej z okazji otwarcia serwisu dyrektor projektu Cliff Guren.

W sierpniu Google wznowiło projekt Google Book Search, który powstał w 2004 roku. Ma on na celu przetworzenie na postać cyfrową przez zeskanowanie, każdej napisanej na świecie książki i udostępnienie jej online.

d4huo49
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4huo49
d4huo49