Trwa ładowanie...

MEN zdecyduje co z gimnazjalistami, którzy nie zdążyli przeczytać lektur

MEN zdecyduje co z gimnazjalistami, którzy nie zdążyli przeczytać lekturŹródło: Inne
d49uqmu
d49uqmu

Na czwartek rano zaplanowano spotkanie minister edukacji Katarzyny Hall z kuratorami oświaty. Ma być na nim mowa o sytuacji gimnazjalistów, którzy nie napisali na ogólnopolskim egzaminie wypracowania, bo w ich szkole nie omówiono wymaganych lektur.

W czwartek po południu Centralna Komisja Egzaminacyjna ma przedstawić wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego.

Jak powiedziała Barbara Milewska z Departamentu Komunikacji Społecznej Ministerstwa Edukacji Narodowej, na spotkaniu będą omawiane m.in. sytuacja uczniów i konsekwencje ich problemów z napisaniem tekstów na egzaminie.

W kwietniu podczas egzaminu gimnazjalnego uczniowie musieli napisać dwa teksty własne, w tym do wyboru charakterystykę wybranego bohatera Syzyfowych prac Stefana Żeromskiego lub charakterystykę bohatera z Kamieni na szaniec Aleksandra Kamińskiego . W niektórych szkołach lektury te nie zostały jednak omówione przed egzaminem. Tymczasem, jego wynik ma wpływ na przyjęcie ucznia do szkoły ponadgimnazjalnej; brane są także pod uwagę oceny na świadectwie szkolnym. Według szacunków resortu, sprawa może dotyczyć ok. 5 tys. uczniów na blisko 500 tys. uczniów III klas gimnazjów w całym kraju, którzy pisali egzamin.

- Nie mogę jeszcze powiedzieć jak zostanie rozwiązana ta sytuacja. To zresztą nie będzie jedyny temat spotkania. Będzie to jedno z roboczych, cyklicznych spotkań z kuratorami, poświęconych bieżącym problemom - powiedziała Milewska.

d49uqmu

Jak dodała, informacje w sprawie ustaleń dotyczących pechowych gimnazjalistów, będą prawdopodobnie podane do publicznej wiadomości w czwartek po południu.

Media spekulowały w środę, że MEN może zaproponować organizację dodatkowych egzaminów do liceów. Wcześniej resort informował, że kuratorzy zatroszczą się o gimnazjalistów, którzy nie przerobili lektur i przez to gorzej wypadli na egzaminie. Nie padły jednak konkretne propozycje.

d49uqmu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49uqmu