Trwa ładowanie...

MEN zatwierdziło podręcznik do etyki

MEN zatwierdziło podręcznik do etykiŹródło: Inne
d2ui6s6
d2ui6s6

Książka ks. prof. Andrzeja Szostka Pogadanki z etyki została zatwierdzona jako podręcznik do nauki etyki w szkołach ponadgimnazjalnych - potwierdziła w środę Barbara Milewska z Departamentu Komunikacji Społecznej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jest to pierwszy zatwierdzony podręcznik do tego przedmiotu od 1994 r. Wówczas zatwierdzono podręczniki do etyki autorstwa prof. Jacka Hołówki i prof. Magdaleny Środy. Pisane były one z myślą o nauce w czteroklasowych Liceach Ogólnokształcących, dlatego wraz z reformą oświaty przestały obowiązywać.

Książka ks. prof. Andrzeja Szostka wydana po raz pierwszy w 1993 r. w serii Biblioteki Niedzieli; jest wprowadzeniem w problematykę etyczną i filozoficzną. Autor omawia w niej takie zagadnienia jak m.in. czyn, norma moralności, godność osoby ludzkiej, dobroć i słuszność, prawo naturalne a prawo pozytywne, sumienie a prawda, cnoty kardynalne i teologiczne, wady. Autor porusza także problemy z zakresu bioetyki jak: aborcja, zapłodnienie in vitro, klonowanie, eutanazja.

Ks. prof. Andrzej Szostek należy do zgromadzenia ojców marianów, od wielu lat związany z Katedrą Etyki Wydziału Filozoficznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, był uczniem Karola Wojtyły; przez wiele lat był również rektorem KUL-u. Jest autorem wielu publikacji z zakresu etyki, filozofii, moralności i antropologii filozoficznej.

d2ui6s6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ui6s6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj