Trwa ładowanie...
d49uqmu

Magdalena Środa

Profesor UW. Dr hab. Magdalena Środa, adiunkt w Zakładzie Etyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się historią idei etycznych, etyką stosowaną, filozofią polityczną i problematyką kobiecą.

Jest autorką wielu publikacji z zakresu filozofii politycznej i moralnej oraz książek m.in: Idea godności w historii i etyce (1993), Idee, normy i wartości moralne (1994), Historia idei etycznych: starożytność i średniowiecze (1995), Historia idei etycznych: nowożytność i czasy współczesne (1998), Indywidualizm i jego krytycy. Współczesne spory między liberałami, komunitarianami i feministkami na temat podmiotu, wspólnoty i płci (2003), Kobiety i władza (2009).

Od 1993 jest redaktorem „Etyki” oraz „Przeglądu Filozoficznego”. Była członkinią Europejskiego Centrum Monitoringu Rasizmu i Ksenofobii w Wiedniu. Jest członkinią Europejskiego Instytutu Równości Gender w Wilnie. Jest również: założycielem i kierownikiem Podyplomowych Studiów Etyki i Filozofii (UW); członkiem Komitetu Etyki Polskiej Akademii Nauk; uczestniczką licznych staży i stypendiów zagranicznych (m.in. USA, Francja, Belgia). W rządzie Marka Belki pełniła funkcję ministra Pełnomocnika Rządu ds. Równego statusu Kobiet i Mężczyzn.

Zajmuje się działalnością publicystyczną, jest felietonistką Gazety Wyborczej i Wirtualnej Polski.

d49uqmu

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49uqmu
d49uqmu
d49uqmu