Trwa ładowanie...

Masa chce aresztu... dla książki. Były gangster próbuje zablokować sprzedaż książki Latkowskiego i Pytlakowskiego

Nic tak nie służy promocji, jak atmosfera skandalu? Dom wydawniczy Rebis otrzymał wezwanie do wstrzymania sprzedaży książki Piotra Pytlakowskiego i Sylwestra Latkowskiego ”Koronny nr 1. Pseudonim Masa”. Co się nie spodobało byłemu gangsterowi?

Masa chce aresztu... dla książki. Były gangster próbuje zablokować sprzedaż książki Latkowskiego i PytlakowskiegoŹródło: PAP/Jakub Kaczmarczyk
d1pj4up
d1pj4up

Książka Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego jest w sprzedaży od 10 października br. Autorzy przeprowadzili rozmowy z przestępcami, z którymi współdziałał Jarosław Sokołowski ps. Masa. A także funkcjonariuszami i znajomymi byłego gangstera. Porównali je z protokołami przesłuchań i słowami samego koronnego z jego licznych książek. Wyciągnęli sporo niekonsekwencji.

– Wyrósł na autorytet. Młodzi ludzie śledzą go na Facebooku. Wiele osób mu wierzy. Nie możemy przejść nad tym do porządku dziennego – mówi o Masie Piotr Pytlakowski. I potwierdza, że ten wielokrotnie kłamał.

Do wydawnictwa Rebis trafiło wezwanie do wstrzymania sprzedaży książki ”Koronny nr 1. Pseudonim Masa” i informacja o pozwie sądowym, wysłane przez pełnomocnika Jarosława Sokołowskiego - adwokata Michała Piecha. Można w nim przeczytać o ”naruszeniu dóbr osobistych” oraz ”dekonspiracji świadka koronnego”. Z tytułu tego pierwszego, postulowane jest tak zwane zaaresztowanie książki. Złożono wniosek o tymczasowe zabezpieczenie powództwa w postaci wstrzymania sprzedaży ww. książki, a w razie skierowania jej do sprzedaży, o wycofanie jej z punktów sprzedaży.

Jeśli wydawnictwo nie zastosuje się do wniosku, pismo ostrzega, że ”do prokuratury zostanie złożone zawiadomienie o popełnieniu, przez osoby odpowiedzialne za dekonspirację świadka koronnego, przestępstwa (...)”.

d1pj4up

Piotr Pytlakowski komentuje to jednym zdaniem: ”Bardzo dziękuję panu Masie za włączenie się w kampanię reklamową naszej książki”.

Wydawnictwo do 16 pażdziernika nie skomentuje sprawy.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Tu przeczytasz więcej o książce: ”Koronny nr1. Pseudonim Masa”, Piotr Pytlakowski, Sylwester Latkowski, Dom Wydawniczy Rebis.

Jarosław Sokołowski to były członek tzw. gangu pruszkowskiego. W 2002 r. nadano mu status świadka koronnego. W programie "Alfabet mafii" przyznał, że współpracował z policją od 1994 r. "Masa" był wielokrotnie gościem programów i filmów dokumentalnych dotyczących polskiej przestępczości zorganizowanej. Razem z Arturem Górskim stworzył serię książek (m.in. "Masa o kobietach polskiej mafii", "Masa o kilerach polskiej mafii"), w których ujawnia historię mafijnych działań. Jego oficjalny profil na Facebooku ma ponad 43 tys. fanów.

Obejrzyj też: #dziejesiewkulturze

d1pj4up
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pj4up