Trwa ładowanie...

Mary Higgins Clark nie żyje. "Królowa suspensu" odeszła w spokoju

Nie żyje Mary Higgins Clark. Legendarna autorka bestsellerów odeszła 31 stycznia. Miała 92 lata. O śmierci poinformował jej wydawca.

Mary Higgins Clark nie żyje. "Królowa suspensu" odeszła w spokojuŹródło: East News
d10i6c8
d10i6c8

W komunikacie wydanym przez oficynę Simon & Schuster czytamy, że pisarka odeszła w spokoju, otoczona rodziną i przyjaciółmi. Wśród nich była Carol Higgins Clark, jej córka i także pisarka. Wspólnie napisały kilka książek, m.in. "Przybierz dom swój ostrokrzewem" (2002), "Świąteczny rejs" (2007) czy "Festiwal radości" (2009).

ZOBACZ TEŻ: Prolog: rozmowa z Katarzyną Bondą

Mary Higgins Clark była autorką ponad 40 powieści, które notorycznie lądowały na pierwszy miejscach list bestselerów. Pisarkę zaliczano do grona najpoczytniejszych autorów na świecie, a wiele jej książek zostało zekranizowanych.

Higgins Clark specjalizowała się thrillerach i kryminałach, co z czasem zaowocowało wszystko mówiącym przydomkiem: "Królowa suspensu".

Mary Higgins Clark zaczęła pisać zaraz po ślubie, ale swoje pierwsze opowiadanie udało jej się sprzedać dopiero w 1956 r.

d10i6c8

Jej pierwsza książka była powieścią biograficzną o George'u Washingtonie. Kolejna powieść-thriller "Gdzie są dzieci?" okazała się bestsellerem i punktem zwrotnym w życiu i karierze autorki.

Tylko w USA wydrukowano ponad 45 mln jej książek - czytamy na stronie wydawnictwa Prószyński i S-ka, które przybliżało polskim czytelnikom twórczość Amerykanki.

d10i6c8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10i6c8