Trwa ładowanie...
d45quf9

Mary Higgins Clark nie żyje. "Królowa suspensu" odeszła w spokoju

Nie żyje Mary Higgins Clark. Legendarna autorka bestsellerów odeszła 31 stycznia. Miała 92 lata. O śmierci poinformował jej wydawca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mary Higgins Clark była zaliczana do najbardziej poczytanych pisarek na świecie
Mary Higgins Clark była zaliczana do najbardziej poczytanych pisarek na świecie (East News)
d45quf9

W komunikacie wydanym przez oficynę Simon & Schuster czytamy, że pisarka odeszła w spokoju, otoczona rodziną i przyjaciółmi. Wśród nich była Carol Higgins Clark, jej córka i także pisarka. Wspólnie napisały kilka książek, m.in. "Przybierz dom swój ostrokrzewem" (2002), "Świąteczny rejs" (2007) czy "Festiwal radości" (2009).

ZOBACZ TEŻ: Prolog: rozmowa z Katarzyną Bondą

Mary Higgins Clark była autorką ponad 40 powieści, które notorycznie lądowały na pierwszy miejscach list bestselerów. Pisarkę zaliczano do grona najpoczytniejszych autorów na świecie, a wiele jej książek zostało zekranizowanych.

d45quf9

Higgins Clark specjalizowała się thrillerach i kryminałach, co z czasem zaowocowało wszystko mówiącym przydomkiem: "Królowa suspensu".

Mary Higgins Clark zaczęła pisać zaraz po ślubie, ale swoje pierwsze opowiadanie udało jej się sprzedać dopiero w 1956 r.

Jej pierwsza książka była powieścią biograficzną o George'u Washingtonie. Kolejna powieść-thriller "Gdzie są dzieci?" okazała się bestsellerem i punktem zwrotnym w życiu i karierze autorki.

d45quf9

Tylko w USA wydrukowano ponad 45 mln jej książek - czytamy na stronie wydawnictwa Prószyński i S-ka, które przybliżało polskim czytelnikom twórczość Amerykanki.

d45quf9

Podziel się opinią

Share

d45quf9

d45quf9