Trwa ładowanie...
d2wxh9r

Mary Higgins Clark

Z pochodzenia jest Irlandką. Irlandzkie korzenie mają istotny wpływ na jej twórczość, bo jak sama twierdzi „Irlandczycy z natury są gawędziarzami”

Straciła ojca gdy miała 10 lat. Wychowaniem Mary i jej dwóch braci zajęła się matka. Mary uczęszczała do szkoły dla sekretarek. Po jej ukończeniu szybko podjęła pracę, by pomóc finansowo rodzinie. Przez trzy lata pracowała w agencji reklamowej. Gdy miała 17 lat zamarzyła o podróżach i została stewardesą w liniach Pan American Airlines. Była w Europie, Afryce i Azji.

W roku 1949 wyszła za mąż, za starszego o 9 lat sąsiada – Warrena Clarka. Twórczość pisarską rozpoczęła zaraz po ślubie. Swoje pierwsze opowiadanie sprzedała w 1956 roku za 100 $ do Extension Magazine – po sześciu latach prób opublikowania go i 40 odmowach ze strony redakcji - „Oprawiłam swój pierwszy list z akceptacją publikacji”.

W 1964 roku została młodą wdową z pięciorgiem dzieci. Warren Clark zmarł na atak serca. Zaczęła wtedy pisać opowiadania do radia i zdecydowała się pisać książki. Każdego ranka wstawała o 5-tej rano i pisała do 7-ej – wtedy musiała wyszykować dzieci do szkoły. Jej pierwszą książka była powieść biograficzna o Georgu Waszyngtonie. Kolejna powieść to thriller – „Gdzie są dzieci?”. Książka, która stała się bestsellerem i była punktem zwrotnym w życiu i karierze autorki.

Mary zadbała o bardzo dobre wykształcenie swoich dzieci. Potem zajęła się sobą. W 1974 roku (w wieku 43 lat) rozpoczęła studia filozoficzne na Uniwersytecie Fordham (Lincoln Centre). Uczelnię ukończyła w 1979 roku. Na swoją alma mater powróciła ponownie w 1988 roku. Tym razem, by wystąpić z mową inaugurującą kolejny rok akademicki. Mary Higgins Clark jest powierniczką Uniwersytetu Fordham i członkiem władz uczelnianych w college’u St. Peter’s. Posiada 13 honorowych doktoratów.

30 listopada 1996 roku, po wielu latach wdowieństwa wyszła ponownie, za mąż, za Johna J. Conheeneya. Mieszkają obecnie w Saddle River, w New Jersey, mają apartament na Manhattanie oraz letnie domy w Spring Lake (New Jersey) i w Dennis (Massachusetts).

Mary Higgins Clark ma bardzo liczną rodzinę – pięcioro dzieci i sześcioro wnucząt, a jej mąż ma czworo dzieci i dziewięcioro wnucząt.

d2wxh9r

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wxh9r
d2wxh9r
d2wxh9r