Trwa ładowanie...
d3c5tl7

Mądra nauka, która bawi. Zobacz, jakie książki proponuje Adamada

Książki Adamady to przede wszystkim ważne i trudne tematy ale i wesoła nauka świata. Wydawnicza jesień zapowiada się tego roku wyjątkowo treściwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Ciocia Lusia" to książka, która oswaja z trudną historią
"Ciocia Lusia" to książka, która oswaja z trudną historią (Materiały prasowe)
d3c5tl7

Młodsze dzieci (4-6 lat) poznają przyrodniczych mistrzów kamuflażu ( Kto się chowa w lesie i na śniegu? Kto się chowa na lądzie i w wodzie? ) i poznają niesamowite ciekawostki o zwierzętach (np. dlaczego krokodyle mają kamienie w żołądku) dzięki książce Góra i dół . Zobacz, jak niesamowita jest przyroda. W każdej z tych książek znajdują się tak lubiane przez dzieci przesuwane elementy (ruchome obrazki i odsłaniane skrzydełka).

Dla dzieci rozpoczynających edukację (6-9 lat) wydajemy fascynującą, kolorową i wypełnioną epickimi sceneriami podróż po najbardziej spektakularnych miejscach na ziemi (amazońskie lasy deszczowe, rafy koralowe, Himalaje) Ogrody natury. Oprócz wielu ciekawych informacji, w książce zachwycają intensywnie nasączone kolorami ilustracje. Dla fanów dinozaurów nie lada gratką będzie Co ma kura z jaszczura? Wielka księga ewolucji, gdzie poznamy prehistorycznych przodków zwierząt nam współczesnych. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy bajek. Awantura w bajkach, to znani bohaterowie ( Czerwony Kapturek, Śnieżka, krasnoludki ) ale w zupełnie nowych, szalonych przygodach.

Dla ciekawych świata młodych ludzi (10-14 lat) mamy całościowe spojrzenie na naszą planetę - Księga Ziemi – od geologii po biologię, od wielkiego wybuchu po dominację człowieka.

d3c5tl7

Przyjrzymy się też temu, jak działa nasze ciało ( Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało ). Dzięki ciekawej koncepcji (ciało jako maszyna) oraz ogromnej ilości wiedzy, nasze spojrzenie na człowieka, nigdy nie będzie takie samo. Po raz trzeci, udamy się również, do fascynującego świata matematyki. Anna Cerasoli, tym razem bierze na warsztat geometrię (Symetria kiełbasy, czyli spacer po świecie geometrii ), gdzie np. odpowiada na pytanie, czy pierwiastki pomogły Robin Hoodowi zdobywać zamki.

Książki Adamady to przede wszystkim ważne i trudne tematy. Jesienią zmierzymy z problemami wchodzenia w dorosłość ( Tabletki na dorosłość Doroty Suwalskiej, w subtelny sposób przedstawimy historię ukrywającej się podczas II wojny światowej żydówki ( Dom cioci Lusi ).

Wywiad z autorem

Zmierzymy się również z tematem trudnego dzieciństwa ale w klimacie realizmu magicznego ( Poradnik hodowcy aniołów Grzegorza Kasdepke ).

d3c5tl7

Nie zapominamy o najmłodszych (1-3). Dla nich fantastyczne dwie książki na rozpoczęcie i zakończenie dnia ( Dzień dobry, Dobrej nocy ). Piękne ilustracje i ruchome elementy, to atut tej książki.

Premierą wieńczącą jesień, będzie książka znakomitego duetu Marek Andrzej Grabowski ( twórca m.in. programu Ciuchcia ) Maciej Szymanowicz (jeden z najbardziej rozchwytywanych ilustratorów) Ambroży Pierożek – przyjaciel smoków. Mądra i zabawna opowieść o inności i potędze wyobraźni.

d3c5tl7

Podziel się opinią

Share

d3c5tl7

d3c5tl7