Trwa ładowanie...

Lubisz Harry'ego Pottera? To czytaj też inne książki

Lubisz Harry'ego Pottera? To czytaj też inne książkiŹródło: Inne
dbx4vx0
dbx4vx0

Association for Library Service to Children (ALSC), odział American Library Association (ALA), opublikowało listę książek, które mogą złagodzić młodym miłośnikom powieści o Harrym Potterze oczekiwanie na kolejne części serii.

Bibliotekarze zebrali książki, które mogą spodobać się młodym czytelnikom. Tytuły zostały podzielone na dwie kategorie. W jednej znalazły się te utwory, których fabuła jest podobna do fabuły Harry'ego Pottera a ich wymowa ideowa i atmosfera, którą roztaczają wokół odbiorcy jest zbliżona do serii opowieści o przygodach młodego czarodzieja oraz te, które mają podobny temat, ale są bardziej złożone.

Wśród rekomendowanych utworów znalazły się: Czarnoksiężnik z krainy Oz Franka L. Bauma, Atramentowe serce Cornelii Funke, Seria niefortunnych zdarzeń Lemony Snicketta, Morze Trolli Nancy Farmer, Czarnoksiężnik z Archipelagu Ursuli Le Guin, Opowieści z Narni C.S. Lewisa, Pięcioro dzieci i coś Edith Nesbit, Eragon Christophera Paolini, Hobbit J.R.R. Tolkiena.

ALA jest najstarszą i największą organizacją bibliotekoznawców na świecie. Liczy ponad 640 tysięcy członków. Jej zadaniem jest dbanie o wysoką jakość usług bibliotecznych oraz zapewnianie powszechnego dostępu do informacji. ALSC jest wydziałem ALA. Jego uwaga koncentruje się na czytelnictwie dzieci i młodzieży

dbx4vx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbx4vx0