Literacki klub dyskusyjny na Twitterze
Na Twitterze powstał dyskusyjny klub literacki. Pierwszą książką, która stała się przedmiotem 140 znakowych dyskusji na "1book140" jest Ślepy zabójca wybitnej kanadyjskiej pisarki Margaret Atwood.
Na Twitterze powstał dyskusyjny klub literacki. Pierwszą książką, która stała się przedmiotem 140 znakowych dyskusji na "1book140" jest Ślepy zabójca wybitnej kanadyjskiej pisarki Margaret Atwood . Jak poinformowała telewizja CBC, nowy literacki klub dyskusyjny to pomysł waszyngtońskiego pisma "The Atlantic" i profesora bostońskiego Northeastern University Jeffa Howe. Inspiracją był ubiegłoroczny pomysł brytyjskiego dziennika "The Guardian", który na Twitterze rozpoczął wymianę opinii o powieści angielskiego pisarza fantasy Neila Gaimana American Gods ( Amerykańscy bogowie ).
Powieść The Blind Assasin (polskie wydanie: 2002) została wybrana w drodze głosowania przez zainteresowanych użytkowników Twittera. Atwood , mieszkająca w Toronto autorka tej uhonorowanej prestiżową nagrodą Bookera powieści, sama jest fanką Twittera i zainteresowani mogą codziennie znaleźć jej krótkie wpisy.
Twitterowa dyskusja trwa od środy 1 czerwca. Miłośnicy pisarstwa Atwood wymieniają na razie poglądy o stylu i najbardziej intrygujących częściach powieści.
* Margaret Atwood , autorka m.in. sfilmowanej przez Volkera Schloendorffa antytotalitarnej Opowieści podręcznej , jest nie tylko pisarką, także uczestniczką życia politycznego.* Kanadyjczycy są z niej dumni, a jedna z kanadyjskich sieci kawiarni - Balzac's Coffee (założona przez absolwentkę wydziału literatury francuskiej), uhonorowała Atwood specjalną mieszanką kawy "The Atwood Blend". Balzac's Coffee określa się jako uczestnik ruchu "slow food" i sprzedaż "mieszanki Atwood" jest nieobojętna politycznie. Kawa pochodzi z upraw fair trade, a część ceny jest przeznaczana na jedno z kanadyjskich obserwatoriów ptaków.
z Toronto Anna Lach rel="nofollow">