Trwa ładowanie...

''Likwidator kontra Kaczystan'': Powstaje komiks o walce z koalicją Kaczyńskiego i Kukiza

Ryszard Dąbrowski, autor doskonale znany w świecie undergroundowego komiksu, szykuje kolejną część przygód Likwidatora. W kolejnym kontrowersyjnym albumie zamaskowany terrorysta rozprawi się z pisowsko-kukizowską koalicją, która zwycięży w jesiennych wyborach do parlamentu.

Share
''Likwidator kontra Kaczystan'': Powstaje komiks o walce z koalicją Kaczyńskiego i KukizaŹródło: Materiały artysty
d3u3yxc

* Ryszard Dąbrowski , autor doskonale znany w świecie undergroundowego komiksu, szykuje kolejną część przygód Likwidatora. W kontrowersyjnym albumie zamaskowany terrorysta rozprawi się z pisowsko-kukizowską koalicją, która zwycięży w jesiennych wyborach do parlamentu.*

Na stronie wpieram.to pojawiła się zbiórka Ryszarda Dąbrowskiego, który gromadzi fundusze na wydanie komiksu "Likwidator kontra Kaczystan". Autor opisuje, że piętnasty album z przygodami tytułowego bohatera zawierał będzie satyryczną wizję Polski rządzonej po jesiennych wyborachprzez pisowsko-kukizowską koalicję. Proreżimowy dziennikarz - niejaki Fildstein otrzymuje od premiera misję zrobienia serii propagandowych reportaży o NOWEJ WSPANIAŁEJ POLSCE. Bawiący na wakacjach w Grecji Likwidator zostaje wezwany przez autora - Dąbrowskiego - by zadziałał w swoim stylu. Do czego oczywiście dochodzi, a skutkuje to wyzwoleniem Polski od opresyjnego reżimu.

(img|584397|center)

d3u3yxc

Opisowi projektu towarzyszą przykładowe strony z komiksu, na których widzimy, w jaki sposób Jarosław Kaczyński staje się premierem, zastępując na tym stanowisku Beatę Szydło. A także tytułowego Likwidatora, który w charakterystyczny dla siebie sposób rozprawia się z "wiernym reżimowi klerem" i "żołnierzami neo-wyklętymi".

Ryszard Dąbrowski, urodzony w 1968 roku absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, tworzy przygody Likwidatora od 1995 roku. Jak czytamy w opisie komiksu na wspieram.to, "głównym bohaterem jest ubrany całkowicie na czarno ekoterrorysta, w masce z charakterystycznym szerokim uśmiechem. Jego główną działalnością jest brutalne wymierzanie sprawiedliwości w imię ekologii i powszechnej anarchii. Jego ofiarami często padają osoby do złudzenia przypominające konkretne postacie polskiego życia publicznego. Komiks cechuje wysoki stopień drastyczności i wulgarności ("tylko dla dorosłych o mocnych nerwach" – jak głosi ostrzeżenie na okładce pierwszego albumu) a ponadto czarny humor. W komiksie wykpiwane są m.in. sytuacja polityczna w Polsce, kultura telewizyjna ("teleserializm"), wszechobecna pogoń za pieniądzem ("mamonizm"), intelektualna zaściankowość."

W swoich obrazoburczych komiksach Dąbrowski odnosił się między innymi do wydarzeń w dolinie Rospudy, na Ukrainie, wziął też na celownik katastrofę Smoleńską, przedstawiając wizję zamachu.

Autor zapewnia, że prace nad komiksem dobiegają końca, więc z jego strony nie należy się spodziewać opóźnienia. "Likwidator kontra Kaczystan" ma się pojawić w listopadzie 2015 roku, jeżeli uda mu się zebrać 8900 złotych na wspieram.to. W chwili pisania tej wiadomości, 26 osób wpłaciło 1076 złotych. Do końca zbiórki pozostały 44 dni. Autor nie ujawnił, czy lub kiedy album ukaże się, jeżeli nie zgromadzi wymaganej sumy.

Kadry z komiksu "Likwidator 11. Prawda Smoleńska. Biały komiks (suplement do białej księgi)"

(img|584399|center)

d3u3yxc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u3yxc
d3u3yxc