Trwa ładowanie...

Lektury w sieci

Lektury w sieciŹródło: Inne
d1inz7a
d1inz7a

Od dziś lekturę szkolną można legalnie ściągnąć z internetu. W Warszawie w Bibliotece Narodowej oficjalnie otwarto portal internetowy wolnelektury.pl.

LISTA LEKTUR SZKOLNYCH

Bez wyprawy do czytelni, biblioteki, czy księgarni można za darmo przeglądać on-line, a także ściągać na twardy dysk komputera arcydzieła literatury światowej i polskiej. Portal zawiera na razie 147 utworów 18 pisarzy od Sofoklesa po Żeromskiego . Przygotowywane są już kolejne książki. Jarosław Lipszyc z Fundacji Nowoczesna Polska powiedział, że teksty zanim trafią do internetu są odpowiednio opracowywane, a ich pisownia jest uwspółcześniana.

Dyrektor Biblioteki Narodowej Tomasz Makowski podkreślił, że portal wolnelektury.pl jest projektem edukacyjnym. Oprócz samego tekstu można tam znaleźć tam komentarze, objaśnienia i motywy literackie. Zgodnie z prawem autorskim w portalu mogą znaleźć się utwory pisarzy, którzy zmarli przed 1937 rokiem, stąd nie ma tu najnowszej literatury.

Teksty do portalu - książki w formie elektronicznej- udostępnia Biblioteka Narodowa. Patronat honorowy nad portalem sprawuje minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

d1inz7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1inz7a