Trwa ładowanie...

Lekcje filozofii w londyńskim metrze

Lekcje filozofii w londyńskim metrzeŹródło: Jupiterimages
d1siuz6
d1siuz6

Korzystający z metra turyści i mieszkańcy Londynu od czwartku będą słuchać podczas podróży słynnych cytatów, m.in. z Jean-Paula Sartre'a , Mahatmy Gandhiego i Alberta Einsteina - poinformowała BBC.

Londyńskie Przedsiębiorstwo Transportowe zleciło laureatowi Nagrody Turnera (przyznawanej przez Tate Gallery) Jeremy'emu Dellerowi skompilowanie słynnych maksym, które tchną w podróż więcej humanizmu i sprawią, że stanie się ciekawsza.

Użytkownicy metra usłyszą takie aforyzmy jak W życiu chodzi o coś więcej niż o zwiększanie jego tempa Gandhiego, Żyjemy w tęczy chaosu Cezanne'a, Piekło to inni Sartre'a czy Potknięcie może zapobiec upadkowi brytyjskiego pisarza Thomasa Fullera.

Deller chciał początkowo zastąpić filozoficznymi maksymami wszystkie komunikaty nadawane w metrze, ale ten pomysł został odrzucony przez kierownictwo metra. Ostatecznie postanowiono emitować zarówno jedne, jak i drugie.

Odpowiedzialna za ten projekt w przedsiębiorstwie transportowym Sally Shaw powiedziała, że ma on na celu poprawę codziennych interakcji.
- Chyba wszyscy mają własne przemyślenia podczas podróży - zauważyła.

d1siuz6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1siuz6