Trwa ładowanie...

Lekcje filozofii w londyńskim metrze

Lekcje filozofii w londyńskim metrzeŹródło: Jupiterimages
d37q5yw
d37q5yw

Korzystający z metra turyści i mieszkańcy Londynu od czwartku będą słuchać podczas podróży słynnych cytatów, m.in. z Jean-Paula Sartre'a , Mahatmy Gandhiego i Alberta Einsteina - poinformowała BBC.

Londyńskie Przedsiębiorstwo Transportowe zleciło laureatowi Nagrody Turnera (przyznawanej przez Tate Gallery) Jeremy'emu Dellerowi skompilowanie słynnych maksym, które tchną w podróż więcej humanizmu i sprawią, że stanie się ciekawsza.

Użytkownicy metra usłyszą takie aforyzmy jak W życiu chodzi o coś więcej niż o zwiększanie jego tempa Gandhiego, Żyjemy w tęczy chaosu Cezanne'a, Piekło to inni Sartre'a czy Potknięcie może zapobiec upadkowi brytyjskiego pisarza Thomasa Fullera.

Deller chciał początkowo zastąpić filozoficznymi maksymami wszystkie komunikaty nadawane w metrze, ale ten pomysł został odrzucony przez kierownictwo metra. Ostatecznie postanowiono emitować zarówno jedne, jak i drugie.

Odpowiedzialna za ten projekt w przedsiębiorstwie transportowym Sally Shaw powiedziała, że ma on na celu poprawę codziennych interakcji.
- Chyba wszyscy mają własne przemyślenia podczas podróży - zauważyła.

d37q5yw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37q5yw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj