Trwa ładowanie...
lato
23-04-2010 13:21

Lato z radyjkiem i... kipiącym kociołkiem

Lato z radyjkiem i... kipiącym kociołkiemŹródło: Inne
d3n7m7j
d3n7m7j

Jak co roku Programu 1 Polskiego Radia organizuje wakacyjne imprezy plenerowe w największych kurortach Polski pod wspólnym tytułem Lato z Radiem. Tegoroczna radiowa podróż odbywa się „przy garze” pod hasłem „Europa od kuchni”. Co weekend kucharze z innego zakątka Polski przyrządzają potrawy innego kraju świata.

Z myślą o miłośnikach „Lata z Radiem” i gotowanie powstała kulinarno-przygodowa książka pt.: Wielkie Gotowanie wydana przez G+J Polska.

Autorem części opisującej trasę i przygody „Lata z Radiem” jest Roman Czejarek. W drugiej części kucharz Robert Sowa podaje przepisy, przenosząc potrawy z wielkiego garnka do domowej kuchni.

d3n7m7j

„Tylko tu można znaleźć historie, o których normalnie nigdy nie mówimy. Tylko stąd można dowiedzieć się jakie prywatnie są gwiazdy, jak zostać Miss Lata z Radiem i jak naprawdę gotuje się w największym w Europie garnku!” – mówią autorzy książki.

Szczegóły swojej pracy zdradzają redaktorzy "Lata z Radiem" - Zygmunt Chajzer, Marta Kielczyk, Katarzyna Stolarczyk, Małgorzata Raducha i Andrzej Żak. Opisane zostało nie tylko "Lato z Radiem 2002" ale również zimowe przygody redakcji PR1, sensacyjny finał w Operze Leśnej w Sopocie 2001, wybory Mistrza Kierownicy i najsilniejszego człowieka w Polsce oraz niezwykłych rekordzistów "Lata z Radiem".

Muzyczną pamiątką jest ósma już edycja płyty Przeboje Lata z Radiem.

Ekipa „Lata z Radiem” i współtwórcy tegorocznego tournee - miesięcznika „Moje Gotowanie” przejechała już ponad 5000 km. Europejskich potraw skosztowało ponad 250 tysięcy osób. W rolach głównych występują – gigantyczny, bo aż 5100 litrowy gar, patelnia o pojemności 2300 litra oraz zaproszeni „śpiewający” goście.

d3n7m7j

Przed organizatorami jeszcze odwiedziny w 10 kolejnych miejscowościach - Kołobrzegu (26 lipca), Pobierowie (27 lipca), Piszu (2 sierpnia), Ostródzie (3 sierpnia), Szczytnie (9 sierpnia), Kętrzynie (10 sierpnia), Augustowie (16 sierpnia), Giżycku (17 sierpnia), Zakopanem (23 sierpnia) i Nowym Sączu (24 sierpnia).

Wielki koncert finałowy „Lata z Radiem” odbędzie się w ostatnią sobotę wakacji – 30 sierpnia w Gdyni.

d3n7m7j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n7m7j