Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
jan twardowski
12-06-2015 10:34

''Kwadrans po trzeciej'' – czyli z ks. Twardowskim chwil kilka”

W ramach obchodów jubileuszu 100 – lecia urodzin ks. Jana Twardowskiego, ruszyła akcja „Kwadrans po trzeciej”.

''Kwadrans po trzeciej'' – czyli z ks. Twardowskim chwil kilka”Źródło: Materiały organizatora
d3h3lq2
d3h3lq2

W ramach obchodów jubileuszu 100 – lecia urodzin ks. Jana Twardowskiego, ruszyła akcja „Kwadrans po trzeciej”.

Udział w akcji może wziąć każdy. Wystarczy aparat fotograficzny, smartfon, kamera i dowolnie wybrany wiersz ks. Jana Twardowskiego. Po przeczytaniu wiersza lub jego fragmentu i nagraniu go, należy udostępnić go na fanpage’u „Kwadrans po trzeciej” na Facebooku.

Intencją organizatorów jest zwrócenie uwagi na poezję w codziennym pośpiechu, na zatrzymanie się na chwilę właśnie o 15.15 – ta właśnie godzina to inspiracja zaczerpnięta z wiersza poety „Wiersz z chrzanem w środku”.

Akcja jest częścią oficjalnych obchodów 100. Rocznicy urodzin Jana Twardowskiego – Słowo Zabiera Głos. Za projekt odpowiedzialny jest pięcioosobowy zespół studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w ramach programu „Absolwent z kompetencjami” współpracuje z agencją JetEvents.

d3h3lq2

Dzięki temu projektowi nie tylko uczcimy setne urodziny jednego z najbardziej ukochanych poetów polskich, ale wpuścimy poezję do naszego życia i „słowo zabierze głos” – mówią organizatorzy akcji – mamy nadzieję, że projekt potrwa jak najdłużej i kolejne osoby będą nagrywały swoje interpretacje wierszy ks. Twardowskiego.

Więcej o akcji na Facebooku

„Słowo zabiera głos" to cykl wydarzeń artystycznych, edukacyjnych i popularnonaukowych, związanych z Jubileuszem 100-lecia urodzin ks. Twardowskiego, realizowanych w różnych częściach Polski i za granicą. Patronatem Honorowym Jubileusz objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Anna Komorowska.

d3h3lq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h3lq2