Trwa ładowanie...
plebiscyt

Książkowe Asy 2004 roku

Share
Książkowe Asy 2004 rokuŹródło: Inne
d1xgsw0

W czwartek 3 lutego w Warszawie rozdano Asy EMPiKu, nagrody przyznawane twórcom za najlepszą sprzedaż w sieciach EMPiK w ubiegłym roku.

W kategorii książkowej nagrodzono m.in. Katarzynę Grocholę za Ja wam pokażę!(literatura polska)
. „Ta nagroda cieszy mnie bardzo, jest jedyną demokratyczną nagrodą, przyznawaną przez czytających” - powiedziała Grochola, odbierając statuetkę.

Wyróżniono także Kod Leonarda Da Vinci Dana Browna (literatura zagraniczna) oraz Bożych Bojowników Andrzeja Sapkowskiego (fantastyka polska). W kategorii fantastyka zagraniczna As został przyznany Terry'emu Pratchettowi za Na glinianych nogach.

d1xgsw0

Wśród literatury dla dzieci i młodzieży najlepiej sprzedającą się książką okazał się Harry Potter i Zakon Feniksa Joanne K. Rowling. Sprawa honoru Lynne Olsona i Stanleya Clouda wygrała jako bestseller w kategorii historii i literatury faktu.

Najlepiej sprzedającym się poradnikiem 2004 roku okazał się Dieta South Beach Arthura Agatstona. Wielkimi brawami publiczność przyjęła Asa dla Podróży z Herodotem Ryszarda Kapuścińskiego (nauki humanistyczne).

Wcześniej Internauci Wirtualnej Polski także wybrali swych książkowych ulubieńców z zeszłego roku. Sprawdź, czy Wasz głosy pokrywają się z tymi EMPiKowymi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1xgsw0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xgsw0
d1xgsw0