Trwa ładowanie...
d3ndp5r

Katarzyna Grochola

Odkąd pamięta, chciała być pisarką. Zanim jednak zajęła się wyłącznie pisaniem książek pracowała m.in. jako salowa, korektorka, dziennikarka, konsultantka w biurze matrymonialnym i dyrektor składu celnego. Przez osiem lat odpisywała na listy czytelniczek Poradnika Domowego i Jestem.

Na swoim koncie literackim ma osiem powieści - Przegryźć dżdżownicę (graną jako monodram przez Joannę Żółkowską) oraz trzy tomy cyklu Żaby i anioły: Nigdy w życiu! (przełożoną m.in. na rosyjski, czeski, niemiecki i litewski), Serce na temblaku, Ja wam pokażę!, Osobowość ćmy, A nie mówiłam!, Trzepot skrzydeł i Kryształowy Anioł.

Wydała trzy zbiory opowiadań - Podanie o miłość, Zdążyć przed pierwszą gwiazdką i Upoważnienie do szczęścia. Jest również autorką sztuk teatralnych i telewizyjnych, m.in. Pozwól mi odejść i Kot mi schudł, które zostały nagrodzone na konkursie dramaturgicznym TESPIS 2000.

Jej książki sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy. Autorka felietonów i współscenarzystka popularnych seriali telewizyjnych. Dwukrotna laureatka nagrody AS EMPIK-u oraz nagrody Bestseller Empiku w kategorii literatura polska za rok 2010. Mama Doroty. Babcia Antosia.

d3ndp5r

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ndp5r
d3ndp5r
d3ndp5r