Trwa ładowanie...
d49ruye

Książkowa opowieść księdza Odera o Janie Pawle II

d49ruye

W najbliższych dniach ukaże się we Włoszech książka pod tytułem Dlaczego jest święty. Prawdziwy Jan Paweł II , o którym opowiada postulator procesu beatyfikacyjnego. Postulator ksiądz Sławomir Oder napisał ją we współpracy z włoskim dziennikarzem Saverio Gaetą.

Książka, która niebawem opublikowana zostanie także w Polsce, powstała na podstawie trzech tomów materiałów, zebranych w czasie procesu beatyfikacyjnego papieża Polaka.

W jego trakcie zebrano zeznania 120 świadków kolejnych etapów życia Karola Wojtyły - przyjaciół, współpracowników, hierarchów Kościoła, polityków, wśród nich trzech byłych prezydentów: Wojciecha Jaruzelskiego, Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego. Ksiądz Oder przedstawia portret Jana Pawła II właśnie na podstawie tych świadectw. Nie brakuje w tym tomie nieznanych faktów i epizodów - poinformowano w zapowiedziach wydawniczych.

Papież w opisie polskiego księdza to nie tylko protagonista wydarzeń XX wieku, ale także mistyk żyjący na granicy ubóstwa, pokorny, wrażliwy na potrzeby innych, a zarazem dowcipny i jowialny. W tomie zamieszczony został list Jana Pawła II do Mehmeta Alego Agcy, który strzelał do niego 13 maja 1981 roku.

Książka zostanie oficjalnie zaprezentowana w Rzymie 26 stycznia.

d49ruye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49ruye