Trwa ładowanie...
richard
23-04-2010 13:40

Książki religijne - najchętniej czytane

Share
Książki religijne - najchętniej czytaneŹródło: Inne
d3z7u75

W Wielkiej Brytanii od pewnego czasu rośnie popularność książek, poświęconych tematyce religijnej. Sprzedaż powieści, które opowiadają o duchowych poszukiwaniach wzrosła o 50% w przeciągu ostatnich 3 lat.

Historia i polityka nie cieszą się już takim zainteresowaniem. Religia pozostaje najpopularniejszym tematem w XXI wieku.

Wbrew pozorom wzrost zainteresowania religią nie jest równoznaczny z przyrostem liczebności ludzi wierzących. Najlepiej świadczyć może o tym fakt, że najchętniej czytaną książką o tematyce religijnej jest według Amazon _ Bój urojony_ Richarda Dawkinsa . Religia według Dawkinsa jest nie tylko nielogiczna ale i szkodliwa, a czasem bardzo niebezpieczna. Religie dość już narobiły zła, czas, by ich miejsce zajęła wreszcie nauka twierdzi autor.

d3z7u75

Kolejną książką najchętniej kupowaną przez Brytyjczyków jest God Is Not Great: How Religion Poisons Everything (Bóg nie jest cudowny. Jak religia zatruwa wszystko) pióra Christophera Hitchensa. Na trzecim miejscu znajduje się _ Jezus z Nazaretu. Od chrztu w Jordanie do Przemienienia_ papieża Benedykta XVI .

Ale to właśnie _ Bóg urojony_ narobił najwięcej szumu. Między kwietniem a majem tego roku powieść Dawkinsa znajdowała się na czwartym miejscu wśród najlepiej sprzedających się książek. W odpowiedzi na tę pozycję powstała książka _ Bóg nie jest urojeniem_ Joanny Collicutt McGrath i jej męża Alistera McGratha , pisana z sarkazmem i nade wszystko z ogromnym poczuciem humoru, polemika z publikacją Richarda Dawkinsa.

d3z7u75
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z7u75