W Bibliotece Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu otwarto wystawę "Srebrna Biblioteka i inne cymelia królewieckie".
Na wystawie prezentowane są srebrne oprawy prywatnej biblioteki księcia Albrechta Hohenzollerna z przełomu XV i XVI wieku, starodruki, rękopisy z Królewca.
Biblioteka Uniwersytecka pokaże swoje najcenniejsze pod względem artystycznym i wystawienniczym zbiory, które bardzo rzadko prezentowane są otwartej publiczności. Wśród eksponatów zwiedzający obejrzą prawdziwy rarytas: renesansowe, srebrne oprawy prywatnej biblioteki księcia Albrechta Hohenzollerna (1490-1568) - pierwszego władcy Prus Książęcych - i jego żony Anny Marii.
Oprawy, których w Toruniu jest 12 z 20 powstałych, są najcenniejszą częścią starych druków Biblioteki Uniwersyteckiej. Są fragmentem liczącego kilkadziesiąt tysięcy woluminów zbioru książek i rękopisów z dawnej uniwersyteckiej i miejskiej biblioteki z Królewca. Oprawy, zamówione u wybitnych niemieckich złotników, wykonano pomiędzy 1550 a 1562 rokiem. W Toruniu znalazły się w roku 1947. Ekspozycję uzupełniają inne bezcenne druki i rękopisy pochodzenia królewieckiego.