Trwa ładowanie...
książka
23-04-2010 13:21

Książka na wakacje

Książka na wakacjeŹródło: Inne
d39c2l4
d39c2l4

W okresie przedwakacyjnym i wakacyjnym w księgarniach wzrasta sprzedaż map i przewodników oraz tzw. literatury lekkiej, łatwej i przyjemnej. Popularnością cieszą się książki sensacyjne, kryminalne i romanse.

Księgarze wskazują na wzrost w tym roku zainteresowania mapami i przewodnikami po Tatrach, Karkonoszach i Beskidach, a spadek przewodnikami po odległych, ciepłych krajach.

Co będą Polacy czytali podczas wakacyjnego wypoczynku? Księgarze stawiają na tytuły, które już od kilku tygodni znajdują się na listach bestsellerów.

d39c2l4

Wojciech Koranowicz z krakowskiej księgarni Matras wskazuje takie hity jak: Niania w Nowym Jorku Nicol Kraus i Emmy McLaughlin, _**Dotyk zła**_ Alex Kava, czy Głupcy umierają Mario Puzo.

Beata Zarzycka z warszawskiego Empiku do tej listy dodaje Dom na krańcu świata. Książka od dwóch tygodni znajduje się w sprzedaży. Wydawnictwo Rebis sprzedało już pierwszy nakład 5 tys. egzemplarzy i przygotowuje dodruk 3 tys. egzemplarzy.

Ponadto wymienia takie tytuły jak: Pielgrzym Paulo Coelho (Świat Książki), _****Przygody damskiego fryzjera_**Przygody damskiego fryzjera* Eduardo Mendoza (Znak), _Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą_, Ute Ehrhardt (Szafa), _Idiotka_Idiotka* Hanna Bakuła (Świat Książki), Selekcja naturalna. Striptease męskiej duszy, Bill Dare (G+J), Rubio William Wharton (Rebis), Zaułek łgarza Robert McLiam Wilson (Książnica), Koralina Neil Gaiman (Mag), Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów Ann Brashares (Egmont).

Czesław Apiecionek stawia na książki takich autorów jak np. Arturo Perez-Reverte. Dzieci najczęściej wybierają piątą część przygód Harry'ego Pottera w angielskiej wersji językowej oraz książki Edmunda Niziurskiego.

d39c2l4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39c2l4