Trwa ładowanie...

Książka i róża - nowa świecka tradycja

Książka i róża - nowa świecka tradycjaŹródło: Inne
dkzb851
dkzb851

Blisko 50 małopolskich księgarń będzie uczestniczyło w tegorocznej akcji "Książka i róża". W piątek i sobotę (14/15 maja) na klientów czekać będą atrakcyjne, co najmniej dziesięcioprocentowe, rabaty. Do każdego zakupu dodawana będzie róża. Akcja ma zachęcić do kupowania i czytania książek.

W Małopolsce "Książka i róża" jest organizowana po raz trzeci. Pomysł zaczerpnięto z Katalonii, gdzie wiosenne święto książki, organizowane w dniu św. Jerzego, jest bardzo popularne. Hiszpanie wręczają sobie wówczas tomik poezji czy prozy oraz różę.

"- Naszym marzeniem jest wytworzenie takiej regionalnej mody" - powiedział marszałek województwa małopolskiego Janusz Sepioł. "Być może i u nas za 20 lat akcja będzie bardzo popularna. Chcemy, by była ona sygnałem do obdarowywania bliskich książką" - dodał marszałek, który sam chce kupić po atrakcyjnej cenie album o Ermitażu.

Książkowe prezenty dostało już od marszałka blisko 200 wybitnych Małopolan, m.in. nobliści Wisława Szymborska i Czesław Miłosz, metropolita krakowski kard. Franciszek Macharski, prof. Jacek Woźniakowski i rektorzy krakowskich uczelni.

dkzb851

Tegorocznej akcji "Książka i róża" towarzyszą konkursy, wystawy i koncerty. W piątek wieczorem na Rynku Głównym wystąpi Grzegorz Turnau z zespołem "Po godzinach", a w sobotę Anna Szałapak. Artyści będą śpiewać poezję.

W akcji uczestniczą 24 księgarnie krakowskie i 23 w innych miastach Małopolski, m.in. w Nowym Sączu, Tarnowie, Olkuszu, Chrzanowie, Bielsku-Białej i Brzesku. Księgarze rezygnują w tych dniach z części swojej marży.

Choć nie ma oficjalnych danych z dwóch poprzednich edycji akcji, wiadomo, że to się opłaca. Do księgarń przychodzi więcej klientów, którzy chętniej kupują, a nie tylko oglądają książki. Zdaniem księgarzy z roku na rok zainteresowanie "Książką i różą" rośnie. Są i tacy, którzy dopytują się o akcję i od dawna mają upatrzone tytuły, które chcą kupić.

dkzb851
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkzb851