Trwa ładowanie...

Ksiądz Jan Kaczkowski nie żyje

Po długiej walce z chorobą ksiądz Jan Kaczkowski zmarł XXX. Duchowny rzymskokatolicki, autor takich książek jak „Życie na petardzie” czy „Grunt pod nogami”, od urodzenia borykał się z lewostronnym niedowładem i poważną wadą wzroku, zaś w latach 2010-2012 wykryto u niego dwa nowotwory. Raka nerki udało się wyleczył. Niestety glejak mózgu czwartego stopnia był nie do pokonania.

Share
Ksiądz Jan Kaczkowski nie żyjeŹródło: East News
dj1kuwg

Po długiej walce z chorobą <a href="http://ksiazki.wp.pl/aid,46938,nazwisko,Jan-Kaczkowski,autor.html">ksiądz Jan Kaczkowski</a> zmarł 28 <a href="https://portal.abczdrowie.pl/marzec-najgorszy-miesiac-dla-alergikow">marca</a>. Duchowny rzymskokatolicki, autor takich książek jak „Życie na petardzie” czy „Grunt pod nogami”, od urodzenia borykał się z lewostronnym niedowładem i poważną wadą wzroku, zaś w latach 2010-2012 wykryto u niego dwa <a href="https://portal.abczdrowie.pl/chorzy-z-chorobami-nowotworowymi">nowotwory</a>. <a href="https://portal.abczdrowie.pl/rak-nerki">Raka nerki</a> udało się wyleczył. Niestety glejak <a href="https://portal.abczdrowie.pl/mozg-charakterystyka-budowa-kora-mozgowa-platy-pien-mozgu-mozdzek">mózgu</a> <a href="https://film.wp.pl/czwarty-stopien-6029526061544065c">czwartego stopnia</a> był nie do pokonania.

Ksiądz Jan Kaczkowski urodził się w Gdyni 19 lipca 1977 roku w Gdyni, młodość spędził w Sopocie, by po szkole średniej zamieszkać w Gdańskim Seminarium Duchownym. Od 2002 roku pełnił posługę kapłańską w parafii w Pucku. Z miastem związał się na dobre, gdy w 2004 roku został współzałożycielem, a następnie dyrektorem Puckiego Hospicjum Domowego i Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

W swoich książkach: „Szału nie ma, jest rak” , „Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość” , „Grunt pod nogami” pisał otwarcie o swoim stanie, przeżywaniu cierpienia, a zarazem sile czerpanej z wiary. Ksiądz Kaczkowski prowadził wykłady i warsztaty bioetyczne, angażował się w inicjatywy medialne. Prowadził vloga na portalu Boska TV.

Za swoją działalność był wielokrotnie odznaczany. Otrzymał między innymi medal Curate Infirmos, zdobył nagrodę im. biskupa Jana Chrapka i nagrodę Pontifici, w 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ksiądz Kaczkowski był honorowym obywatelem Pucka.

dj1kuwg

W piątek, 12 lutego rozpoczął promocję swojej najnowszej książki, „Grunt pod nogami”, od spotkania z czytelnikami w Gdyni. Następnego dnia miał zawitać do Pruszcza Gdańskiego, jednak organizatorzy odwołali to spotkanie i poinformowali o złym stanie zdrowia autora i konieczności hospitalizacji.

Czytaj również:

*(video|http://wp.tv/i,hospicjum-to-nie-jest-one-way-ticket-,mid,1810102,cid,4051,klip.html|620|400) *

dj1kuwg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj1kuwg
dj1kuwg