Trwa ładowanie...
dcspzja

Ksiądz Jan Kaczkowski nie żyje

Po długiej walce z chorobą ksiądz Jan Kaczkowski zmarł XXX. Duchowny rzymskokatolicki, autor takich książek jak „Życie na petardzie” czy „Grunt pod nogami”, od urodzenia borykał się z lewostronnym niedowładem i poważną wadą wzroku, zaś w latach 2010-2012 wykryto u niego dwa nowotwory. Raka nerki udało się wyleczył. Niestety glejak mózgu czwartego stopnia był nie do pokonania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ksiądz Jan Kaczkowski nie żyje
(East News)
dcspzja

Po długiej walce z chorobą ksiądz Jan Kaczkowski zmarł 28 marca. Duchowny rzymskokatolicki, autor takich książek jak „Życie na petardzie” czy „Grunt pod nogami”, od urodzenia borykał się z lewostronnym niedowładem i poważną wadą wzroku, zaś w latach 2010-2012 wykryto u niego dwa nowotwory. Raka nerki udało się wyleczył. Niestety glejak mózgu czwartego stopnia był nie do pokonania.

Ksiądz Jan Kaczkowski urodził się w Gdyni 19 lipca 1977 roku w Gdyni, młodość spędził w Sopocie, by po szkole średniej zamieszkać w Gdańskim Seminarium Duchownym. Od 2002 roku pełnił posługę kapłańską w parafii w Pucku. Z miastem związał się na dobre, gdy w 2004 roku został współzałożycielem, a następnie dyrektorem Puckiego Hospicjum Domowego i Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

W swoich książkach: „Szału nie ma, jest rak” , „Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość” , „Grunt pod nogami” pisał otwarcie o swoim stanie, przeżywaniu cierpienia, a zarazem sile czerpanej z wiary. Ksiądz Kaczkowski prowadził wykłady i warsztaty bioetyczne, angażował się w inicjatywy medialne. Prowadził vloga na portalu Boska TV.

dcspzja

Za swoją działalność był wielokrotnie odznaczany. Otrzymał między innymi medal Curate Infirmos, zdobył nagrodę im. biskupa Jana Chrapka i nagrodę Pontifici, w 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ksiądz Kaczkowski był honorowym obywatelem Pucka.

W piątek, 12 lutego rozpoczął promocję swojej najnowszej książki, „Grunt pod nogami”, od spotkania z czytelnikami w Gdyni. Następnego dnia miał zawitać do Pruszcza Gdańskiego, jednak organizatorzy odwołali to spotkanie i poinformowali o złym stanie zdrowia autora i konieczności hospitalizacji.

*Czytaj również: *

* Fragment książki "Grunt pod nogami"*

dcspzja

* "Bóg nie jest prymitywnym dziadem, który zsyła choroby" - wywiad z księdzem Janem Kaczkowskim*

*(video|http://wp.tv/i,hospicjum-to-nie-jest-one-way-ticket-,mid,1810102,cid,4051,klip.html|620|400) *

Podziel się opinią

Share

dcspzja

dcspzja
dcspzja