Trwa ładowanie...

Kryzys omija księgarnie

Kryzys omija księgarnieŹródło: Jupiterimages
d21xwi7
d21xwi7

Mimo kryzysu rośnie sprzedaż książek - pisze „Rzeczpospolita”. Według danych gazety Polacy w ubiegłym roku kupili ponad 147 milionów książek za 3 miliardy złotych. To o 12,4 procent więcej, niż w roku poprzednim.

Według rankingu „Rzeczpospolitej” liderem rynku pozostaje PWN, którego przychody wzrosły o 44 procent. Na kolejnych miejscach są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz Wolters Kluwert Polska.

Jak pisze dziennik, Polacy ciągle są miłośnikami literatury popularnej. Bardzo dobrze sprzedał się ostatni tom sagi o Harrym Poterze, powodzeniem cieszyły się trzy powieści Małgorzaty Kalicińskiej oraz opowieści Wojciecha Cejrowskiego . Hitem okazała się też nowa powieść Katarzyny Grocholi . Dynamiczny rozwój przeżywały wydawnictwa prawnicze i biznesowe.

„Rzeczpospolita” prognozuje, że obecny rok może nie być tak udany. Zwyżka kursu euro wpływa na podniesienie cen usług poligraficznych oraz koszty zakupu licencji na obce tytuły. Jednak, jak podkreśla dziennik, branży księgarskiej nie grożą jakieś poważniejsze perturbacje.

d21xwi7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21xwi7