Trwa ładowanie...

Królewna Śnieżka ma biblijne korzenie!

16 marca na ekrany kin wejdzie KRÓLEWNA ŚNIEŻKA z Julią Roberts i Lily Collins w rolach Złej Królowej i ślicznej Śnieżki.

Królewna Śnieżka ma biblijne korzenie!Źródło: "__wlasne
d4hhkn4
d4hhkn4

Podstawą scenariusza była dla twórców filmu baśń braci Grimm. Utwór ten od lat zachwyca czytelników pod każdą szerokością geograficzną. Słynna opowieść niemieckich zbieraczy baśni, w formie jaką znamy dziś, obchodzi w tym roku swoje 200 urodziny! Ale jej korzenie sięgają ponoć czasów biblijnych…
Królewna Śnieżka ma biblijne korzenie!

Komedia jak z bajki z baśniową obsadą - Julia Roberts jako Zła Królowa oraz Lily Collins – córka muzyka Phila Collinsa - w roli ślicznej królewny Śnieżki!

Dawno, dawno temu w zaczarowanym królestwie żyła sobie piękna królewna. Na imię miała Śnieżka. Jej skóra była czysta jak śnieg, a włosy czarne jak noc. Pewnego dnia władzę nad krainą przejęła podstępem zła królowa ( Julia Roberts ). Zazdrosna o urodę i wdzięk dziewczyny rozkazała wygnać ją z królestwa. Teraz jej celem będzie wyjść bogato za mąż i pozbyć się problemów finansowych. Idealnym kandydatem będzie bardzo przystojny i niezwykle majętny książę. Niestety sprawy się nieco skomplikują, kiedy Śnieżka powróci, aby walczyć o swoje racje na czele bandy siedmiu krasnali-rabusiów. Zła królowa popadnie w nie lada tarapaty. Dzielna Śnieżka zamierza jej odebrać nie tylko władzę, ale także kandydata na męża, bo przystojny książę już dawno wpadł jej w oko.

16 marca na ekrany kin wejdzie KRÓLEWNA ŚNIEŻKA z Julią Roberts i Lily Collins w rolach Złej Królowej i ślicznej Śnieżki. Podstawą scenariusza była dla twórców filmu baśń braci Grimm . Utwór ten od lat zachwyca czytelników pod każdą szerokością geograficzną. Słynna opowieść niemieckich zbieraczy baśni, w formie jaką znamy dziś, obchodzi w tym roku swoje 200 urodziny! Ale jej korzenie sięgają ponoć czasów biblijnych…

d4hhkn4

Skąd się wzięła historia znana z „Królewny Śnieżki”? Nawet najsłynniejsi badacze baśni - bracia Grimm, nie znali odpowiedzi na to pytanie. „Tą i inne baśnie napisało samo życie", twierdzili, a spisane przez nich przekazy od lat urzekają kolejne pokolenia. Jedno jest pewne – „Królewna Śnieżka” to prastara opowieść, a jej motywy przewodnie są zaskakująco podobne, niezależnie od szerokości geograficznej. Co się za tym kryje? Carl Gustav Jung twierdził, że w bajkach odzwierciedlona jest „nieświadomość zbiorowa” ludzi. Znawcy literatury dopatrują się nawet korzeni „Królewny Śnieżki” w Ewangelii wg św. Marka…, która w skrócie opowiada taką historię: Dwunastoletnia dziewczynka (Królewna Śnieżka) leży na łożu śmierci. Mieszkańcy domu i sąsiedzi (krasnoludki) stracili już nadzieję. Ojciec idzie po pomoc do Jezusa, który po drodze zostaje zatrzymany przez kobietę (Macocha)
, która od dwunastu lat jest chora na upływ krwi, czyli od 12 roku życia. Przez to Jezus się spóźnia. Dziewczynka umiera, ale zostaje obudzona do żywych przez Jezusa (Księcia).

d4hhkn4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hhkn4