Trwa ładowanie...

Koronawirus. Codzienne odczyty nowych książek polskich pisarzy. Transmisja w WP

Stowarzyszenie Unia Literacka organizuje w sieci wirtualne spotkania poczytnych pisarzy z czytelnikami. Dziś zaprasza na wieczór z Ziemowitem Szczerkiem - dziennikarzem, tłumaczem i autorem literackich reportaży nominowanych do Nagrody Nike. Oglądajcie transmisję w Wirtualnej Polsce.

Koronawirus. Codzienne odczyty nowych książek polskich pisarzy. Transmisja w WPŹródło: East News
d4gkkph

Stan epidemii w Polsce zmusił rządzących do podjęcia szczególnych środków ostrożności. Wszystkie instytucje kultury w naszym kraju zostały zamknięte. Konsekwencją jest również odwołanie targów książki oraz spotkań autorskich. Dla czytelników oznacza to utrudniony dostęp do ważnych literackich wydarzeń, a dla części pisarzy - wymierne straty finansowe.

Stowarzyszenie Unia Literacka w ramach solidarności z autorami w potrzebie zorganizowało zbiórkę pieniężną (dostępną pod tym linkiem). Pisarze zachęcają do udziału w kweście podczas transmisji odczytu swoich książek.

W cykliczną akcję "Ul z książkami" zaangażowali się m.in. Zygmunt Miłoszewski, Jacek Dehnel, Michał Rusinek. Dziś o godz. 18.00 gościem, a jednocześnie gospodarzem kolejnego odcinka jest Ziemowit Szczerek. Autor takich książek, jak: "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian", "Siódemka", "Międzymorze. Podróże przez prawdziwną i wyobrażoną Europę Środkową" oraz "Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim".

d4gkkph

W trakcie wirtualnego spotkania z czytelnikami Ziemowit Szczerek odczyta fragmenty swojej nowej książki "Cham z kulą w głowie". Nietypowy kryminał noir przedstawia alternatywną opowieść o naszym kraju, w której alianci udzielili Polsce pomocy w 1939 r. i Niemcy zostały pokonane przed eskalacją II wojny światowej. Wiele ocalało z przedwojennej Polski, a nowa rzeczywistość jest odmienna od tej, jaką znamy.

d4gkkph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gkkph