Trwa ładowanie...

Konkurs z cennymi nagrodami z okazji polskiej premiery serii "Jutro"

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym możesz wygrać wycieczkę dla siebie i przyjaciela, aparaty fotograficzne, bony prezentowe i zestawy książek. Wystarczy, że w twórczy sposób zaprezentujesz serię Jutro.

Konkurs z cennymi nagrodami z okazji polskiej premiery serii "Jutro"Źródło: "__wlasne
d3i28m4
d3i28m4

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym możesz wygrać wycieczkę dla siebie i przyjaciela, aparaty fotograficzne, bony prezentowe i zestawy książek. Wystarczy, że w twórczy sposób zaprezentujesz serię Jutro .

W pierwszym etapie konkursu proponujemy stworzenie plakatu lub hasła prezentującego Jutro .

Powieść Jutro stała się nie tylko największym młodzieżowym bestsellerem w historii Australii, ale też fenomenem, który przekroczył granice wiekowe. Seria Jutro zachwyciła nie tylko nastolatków, ale także dorosłych czytelników, gdyż mówi o wartościach uniwersalnych: przyjaźni, miłości, odwadze i honorze. Również nauczyciele dostrzegli, że takie wartości podane we współczesnych realiach i napisane językiem uczniów bardziej niż kanon lektur szkolnych zachęcą młodzież do dyskusji i przemyśleń.

Jutro to bestsellerowa, ciesząca się niesłabnącym powodzeniem seria australijskiego pisarza Johna Marsdena. Jej pierwsza część ukazała się w 1993 roku i sprzedała w samej Australii w nakładzie 4 milionów egzemplarzy. Do tej pory książka doczekała się tam 26 wznowień. Seria została doceniona przez czytelników i krytyków wszędzie, gdzie się ukazała.

d3i28m4

W Stanach Zjednoczonych znalazła się na liście najlepszych współczesnych książek dla nastolatków i najlepszych książek dla nastolatków – przygotowywanych przez American Library Association. W 2008 roku nominowano ją do Astrid Lindgren Memorial Award.

* John Marsden jest również jednym z zaledwie pięciu autorów uhonorowanych Lloyd O’Neil Award. Największa rodzima gazeta „The Australian” obwołała go w 1996 roku najpoczytniejszym australijskim pisarzem* – jego powieści zajmowały wówczas sześć pierwszych pozycji na liście najlepiej sprzedających się książek dla młodzieży.

[oprac. gw]

d3i28m4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i28m4