Trwa ładowanie...
d391nus
ekranizacja

Kongres na motywach „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema od 13 września w kinach

13 września na ekrany polskich kin wejdzie głośny „Kongres” w reżyserii Ariego Folmana, twórcy nominowanego do Oscara „Walca z Baszirem”. To długo oczekiwana, wizjonerska produkcja oparta na motywach „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema, jednego z najwybitniejszych twórców literatury fantastyczno-naukowej na świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kongres na motywach „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema od 13 września w kinach
(Materiały prasowe)
d391nus

13 września na ekrany polskich kin wejdzie głośny „Kongres” w reżyserii Ariego Folmana, twórcy nominowanego do OscaraWalca z Baszirem”. To długo oczekiwana, wizjonerska produkcja oparta na motywach „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema , jednego z najwybitniejszych twórców literatury fantastyczno-naukowej na świecie.

Zanim film zadebiutuje w kinach widzowie sami mają szansę przenieść się na chwilę w wirtualny świat „Kongresu” i stworzyć swojego awatara dzięki specjalnej aplikacji, którą można znaleźć pod tym adresem: https://www.facebook.com/thecongressmovie/app_214524795369309

W „Kongresie” zacierają się granice między rzeczywistością i fikcją: słynna aktorka Robin Wright, gra tu samą siebie. Wielkie hollywoodzkie studio zwraca się do niej z niezwykłą propozycją. Wright może zostać „zeskanowana” dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej, osiągając tym samym wieczną młodość. Od tej pory wszystkie jej role zagra wirtualna kopia. Decyzja, którą podejmuje kobieta okazuje się początkiem jej podróży przez świat przyszłości, w którym potężne studia filmowe i koncerny farmaceutyczne oferują totalne formy rozrywki, manipulując ludzką świadomością.

d391nus

Podziel się opinią

Share
d391nus
d391nus