Trwa ładowanie...
d2hxkbd
komiks
28-04-2010 14:57

Komiks, Manga, Sapkowski...

d2hxkbd
d2hxkbd

19 maja (sobota) w Łódzkim Domu Kultury (ul. Traugutta 18) odbędą się Targi Komiksu i Mangi, podczas których będzie można m.in. zapoznać się z nowościami wydawniczymi czy obejrzeć komiksy na DVD.

Targi, obok Międzynarodowego Konwentu Komiksowego, odbywającego się w październiku, i comiesięcznych sobotnich spotkań miłośników rysunkowych przygód, dają możliwość zaprezentowania twórczości nie tylko mistrzów, ale też stanowią miejsce promocji młodych adeptów tej sztuki. W tym roku swoje najnowsze prace zaprezentują Christa i Polch, oraz po raz pierwszy także twórcy zinów, czyli niezależnych wydawnictw (Akuku, Produkt, K.K.K....).

Odbędzie się również konkurs dla rysowników, a najlepsi spośród nich dostaną szansę, aby bezpośrednio porozmawiać z wydawcami i promotorami komiksów. Podczas Targów nie zabraknie popularnej w ostatnim czasie oferty wydawniczej komiksu japońskiego - Mangi (popularnie zwany duże oczy), choć jak twierdzą fachowcy, jest to bardziej infantylna odmiana komiksu.

Organizatorzy Targów przewidzieli prelekcje i konkursy również w tej dziedzinie. Dla skomputeryzowanych zapowiedziany został komiks interaktywny, a dla miłośników fantasy możliwość porozmawiania z autorem sagi o Wiedźminie, Andrzejem Sapkowskim.

d2hxkbd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hxkbd