Trwa ładowanie...

Kolejny mural Mariusza Warasa. Konkretny przekaz w sprawie pomocy Ukrainie

Mariusz Waras, znany muralista związany z Trójmiastem, zostawił kolejną pracę na terenie stoczni gdańskiej. To konkretny przewodnik, jak wspierać Ukrainę w mediach społecznościowych.

Mariusz Waras stworzył mural w ramach solidarności z UkrainąMariusz Waras stworzył mural w ramach solidarności z UkrainąŹródło: East News, fot: Mateusz Grochocki
d1zsdt6
d1zsdt6

Najnowszy mural Mariusza Warasa to prosty przekaz i kilka krótkich komunikatów, jak się zachowywać w sieci w obliczu wojny na Ukrainie. Zwłaszcza jeśli chcemy okazać wsparcie wschodnim sąsiadom.

Apeluje, by co najmniej podwójnie weryfikować źródło informacji, którą chcemy podać dalej. Należy przykładać szczególną uwagę do tego, co pojawia się w sieci, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Nie można zapominać, że dezinformacja to obecnie jedno z najbardziej skutecznych oręży w trakcie wojny.

Zobacz wideo: Orędzie Putina. Jak zareagował Kijów? "Potwarz dla narodu ukraińskiego"

Ponadto artysta przypomina, że jeżeli już chcemy udostępniać informacje, niech będą to tylko te najistotniejsze – pomoże to zniwelować informacyjny chaos i ułatwi wyszukiwanie wiadomości. Przypomina także o oczywistym, o realnej pomocy, np. udziale w zbiórkach czy finansowym wsparciu. Zwraca też uwagę na unikanie oznaczania lokalizacji przy postowaniu w mediach społecznościowych. Zdjęcia muralu zamieścił na swoim profilu na Facebooku.

d1zsdt6

Mariusz Waras to jeden z najbardziej znanych i cenionych rodzimych twórców street artu. Związany z Trojmiastem, wykładowca gdańskiej ASP. W swoich pracach niejednokrotnie nawiązuje do bieżących wydarzeń i komentuje sytuację polityczną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1zsdt6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d1zsdt6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj