Trwa ładowanie...

Kolejka do Mrożka wiła się przez całe piętro Empiku

Kolejka złaknionych autografu Sławomira Mrożka ciągnęła się w środę po południu przez całe piętro warszawskiego Empiku Junior. Mrożek podpisywał wydany właśnie tom swojej korespondencji ze Stanisławem Lemem, ale także starsze książki.
Share
Kolejka do Mrożka wiła się przez całe piętro Empiku
Źródło: PAP
d1ro0s4

Kolejka złaknionych autografu Sławomira Mrożka ciągnęła się w środę po południu przez całe piętro warszawskiego Empiku Junior. Mrożek podpisywał wydany właśnie tom swojej korespondencji ze Stanisławem Lemem , ale także starsze książki.

Pisarz, na co dzień mieszkający w Nicei i rzadko odwiedzający Polskę, przyjechał w związku z wydaniem tomu jego korespondencji ze Stanisławem Lemem . Dla łowców autografów była to pierwsza od lat okazja do zdobycia cennego podpisu. W czasach, gdy stan zdrowia pozwalał jeszcze pisarzowi na uczestniczenie w targach książki, to właśnie do niego ustawiały się najdłuższe kolejki, bywało, że na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie paraliżowały one na całe godziny ruch między stoiskami.

W środę kolejka wiła się między regałami Empiku na całym piętrze z płytami, gdzie odbywało się popisywanie, zakręcając do działu papierniczego.Większość czekających miała w rękach wydany właśnie tom listów Mrożka i Lema w charakterystycznej niebieskiej okładce, ale niektórzy przyszli z innymi utworami - Baltazarem , starymi wydaniami dramatów. Mrożek , który w listach do Lema po raz kolejny udowodnił, że nie przepada za ludzkością, a zwłaszcza za tłumami, wykazywał sporą cierpliwość, składając setki podpisów, jeden za drugim.

d1ro0s4

Listy Stanisława Lema i Sławomira Mrożka to korespondencja dwóch najbardziej znanych na świecie polskich pisarzy. Przez wiele lat byli przyjaciółmi i pisali do siebie listy nie tylko o literaturze, nie tylko o wielkiej polityce, ale i codzienności, a zwłaszcza samochodach, których byli wielkimi miłośnikami. Mnóstwo w tej korespondencji słownych gier i żartów.

"Opublikowanie listów Stanisława Lema i Sławomira Mrożka to wydarzenie kulturalne najwyższej rangi.Książka, wzbogacona o liczne fotografie, rzuca nowe światło na twórczość pisarzy i czasy, w których przyszło im żyć" - pisze Wydawnictwo Literackie, które książkę publikowało.

d1ro0s4

Podziel się opinią

Share
d1ro0s4
d1ro0s4