Trwa ładowanie...
targi
07-11-2011 13:04

Kilka tysięcy osób czytało wiersz Miłosza

Kilka tysięcy osób czytało wiersz MiłoszaŹródło: PAP
d1zbz9s
d1zbz9s

Kilka tysięcy osób odczytało jednocześnie w sobotę wiersz Czesława Miłosza "Ale książki". Akcję zorganizowano podczas odbywających się w Krakowie 15. Targów Książki.

Uczestniczący w sobotę w targach czytelnicy otrzymali kartki z tekstem wiersza poety. O godz. 12 w południe odczytali go wszyscy obecni pod przewodnictwem goszczącego na targach Piotra Kraśki. Akcja "Miłosz w samo południe", oparta na zasadzie tzw. flash mobu, zorganizowana została z okazji obchodów Roku Miłosza. Jak szacują organizatorzy, we wspólnym czytaniu mogło uczestniczyć 10 tys. osób.

Na zakończenie zebrani mogli usłyszeć archiwalne nagranie, w którym sam Czesław Miłosz odczytał swój wiersz. Flash mob to określenie, którym przyjęło się nazywać "sztuczny tłum ludzi", gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zaplanowanego jako zaskakujące dla przypadkowych świadków.

15. Targi Książki odbywają się w Krakowie od czwartku do niedzieli z udziałem rekordowej liczby 535 wystawców. Zeszłoroczne Targi Książki odwiedziło prawie 32 tys. osób. Organizatorzy i tym razem liczą na dużą frekwencję.
(PAP)

d1zbz9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zbz9s