Trwa ładowanie...
dbi9mpm

Piotr Kraśko

East News
Źródło: East News

Piotr Kraśko spędził w TVP ćwierć wieku (do 2016 roku) jako dziennikarz oraz prezenter telewizyjny. W swojej karierze bardzo dużo podróżował.

Piotr Kraśko - biografia

Piotr Kraśko przyszedł na świat w rodzinie dziennikarza i producentki filmowej. Macocha Piotra Kraśko to Nina Terentiew, natomiast siostrą cioteczną dziennikarza jest Monika Zamachowska, żona Zbigniewa Zamachowskiego. Po ukończeniu jednego ze stołecznych liceów ogólnokształcących Piotr Kraśko kontynuował naukę w szkole teatralnej (jest teatrologiem). Jeszcze jako nastolatek Piotr Kraśko redagował ”Ucznia Polskiego”, następnie - ”Auditorium”. Współprowadził "5-10-15" i kontynuował pracę w TVP1.

Piotr Kraśko pracował jako korespondent zagraniczny, początkowo w Brukseli, kolejno w Rzymie oraz Waszyngtonie (zajął miejsce Mariusza Maxa Kolonki). Relacjonował najważniejsze wydarzenia na świecie: papieskie pielgrzymki, zamachy bombowe, tsunami, trzęsienia ziemi, katastrofę smoleńską, Euromajdan w Kijowie. Piotr Kraśko prowadził ”Rozmowę Jedynki”, ”Na pierwszym planie”, "”Wiadomości", ”Dziś wieczorem”.

Piotr Kraśko – książki i nagrody

Piotra Kraśko można obecnie posłuchać w radiu Tok FM i obejrzeć w "Dzień dobry TVN" z Kingą Rusin, a także w TVN24 BIS w ”Faktach z zagranicy”. Piotr Kraśko ma za sobą również epizody aktorskie: ”Opowieści weekendowe: Ostatni krąg” oraz "Ambassada". Był także rzecznikiem prasowym filmu oraz serialu ”W pustyni i w puszczy”, scenarzystą ”Dakar. Tak było” i narratorem ”Małp w kosmosie”. Najważniejsze publikacje literackie Piotra Kraśko to ”Dyskretny urok wystąpień publicznych czyli jak zmienić koszmar w radość” (z Tomaszem Kammelem), ”Kiedy świat się zatrzymał. 63 dni w Watykanie z Piotrem Kraśko”, ”Smoleńsk – 10 kwietnia 2010”, ”Alaska – Świat według reportera” oraz ”Rwanda. W stanie wojny”.

Piotr Kraśko został nagrodzony Wiktorami 2008 i 2013 dla najlepszego prezentera telewizyjnego. Dziennikarz jest również spełniony w życiu prywatnym – z drugą żoną, Karoliną Ferenstein, doczekał się trójki dzieci.

dbi9mpm

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbi9mpm
dbi9mpm
dbi9mpm