ycipk-209djg
ycipk-209djg

Świat według reportera. Japonia - książka

978-83-7596-234-5.jpg "__wlasne
Podziel się

Piotr Kraśko w prezentowanej publikacji dużo uwagi poświęca kataklizmom, które nawiedzają Japonię. Trzęsienia ziemi, tsunami, tajfuny to bardzo częste, tragiczne
w skutkach zjawiska, na które narażony jest ten kraj. Najbardziej niszczycielskie trzęsienie ziemi i jedenastometrowe tsunami nawiedziło Japonię 1 września 1923 roku. Od tamtej pory, co jakiś czas Japonia była narażona na niszczycielskie działania żywiołów. 11 marca 2011 roku o godz. 14.46 Japonię dotknęło kolejne silne trzęsienie ziemi. Siła wstrząsu była tak ogromna, że przesunęła całą wyspę Honsiu. Trzęsienie to na zawsze zmieniło Kraj Kwitnącej Wiśni, bo nawet najlepiej zorganizowane państwo świata, jakim jest Japonia, nie mogło zrobić nic w tym momencie.

ycipk-209djg

Piotr Kraśko przedstawia historię panującego przez 62 lata cesarza Hirohito oraz japońskiego bohatera, psa Hachikō, który stał się symbolem oddania i cierpliwości. Dziennikarz opisuje także superszybkie pociągi, które przewożą ponad 150 milionów pasażerów rocznie, zamiłowanie japończyków do baseballu, który nigdzie na świecie nie jest tak popularny jak w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzięki tej publikacji czytelnik będzie mógł znaleźć odpowiedzi na pytania: jak wygląda największy targ rybny Tsukiji oraz Ginza, najbardziej elegancka dzielnica Tokio, kto wymyślił sushi, a także, dlaczego kraj bez bogactw naturalnych stał się potęgą gospodarczą świata?

Japonia to kraj słynący z pracowitości i pomysłowości mieszkańców. Zamieszkuje go
jeden z najbardziej zdyscyplinowanych i konsekwentnych narodów świata. Mimo to obcokrajowcom trudno zrozumieć Japonię. Jak pisze Piotr Kraśko dla zrozumienia charakteru narodu, trzeba znać jego historię, w wypadku Japonii zacząć trzeba od geografii.

Świat według reportera. Japonia - Szczegóły książki
Numer ISBN

978-83-7596-234-5

Rok wydania

2011

Wymiary

110x170

Gatunek

Turystyka,Reportaż

Oprawa

1

Liczba stron

96

Wydawnictwo
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-209djg
ycipk-209djg
ycipk-209djg