Trwa ładowanie...

Kilka dni wolności bohatera Długu

Kilka dni wolności bohatera DługuŹródło: Inne
d2ud9ou
d2ud9ou

Pamiętacie historię człowieka, który zabił dwóch swych prześladowców, a która została sfilmowana przez Krzysztofa Krauze w filmie Dług?

Ten człowiek, Sławomir Sikora, postanowił spisać swe przeżycia i umieścił je w książce, która lada dzień – w poniedziałek 24 maja ukaże się w księgarniach. Nosić będzie tytuł Mój dług i wydana zostanie nakładem Gdańskiego Domu Wydawniczego pod patronatem medialnym Wirtualnej Polski.

Na czas promocji książki autor utrzyma przepustkę z więzienia, w którym przebywa od 10 lat.

„- Zastałem skazany na 25 lat więzienia za to, że broniąc swojego życia i życia moich bliskich, doprowadzony do ostateczności zabiłem dwóch bandziorów, gangsterów żerujących na ludzkiej krzywdzie, nie mających w sobie litości, przyzwoitości czy po prostu - człowieczeństwa.

Teraz, każdego dnia, obcuję z mordercami, złodziejami, gwałcicielami. Sam stałem się odpadkiem wyrzuconym do śmietnika społeczeństwa” – czytamy na rewersie książki Sikory.

Oficjalna promocja książki oraz spotkanie z autorem odbędzie się w dniu 21 maja o godz. 18.00 w Traffic Club w Warszawie. Autor będzie podpisywał swoje książki także na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie - 22 i 23 maja na stoisku 439 D.

d2ud9ou

"- Prezentuję Wam świadectwo mojej przeszłości, obraz ciemnej strony mego życia, wartości, które w pewnym sensie doprowadziły mnie do więzienia. Przedstawiam także moje „tu i teraz” – dziesięć lat pełnej izolacji, osaczenia przez „demony więziennego życia”. Poznałem zło i poczułem jego dotyk.

Żałuję, że nie miałem możliwości czerpania wiedzy o tym z biografii spisanej ręką doświadczonego człowieka. Moim pragnieniem jest przestrzec choćby jedną osobę przed konsekwencjami tej niewiedzy. Może w ten sposób spłacę swój dług" – mówi Sławomir Sikora.

Na zdjęciu: Sławomir Sikora.

d2ud9ou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ud9ou