Trwa ładowanie...

Kapuściński, Mroziewicz i Jagielski nagrodzeni

Kapuściński, Mroziewicz i Jagielski nagrodzeniŹródło: Inne
dkkptfe
dkkptfe

* Ryszard Kapuściński , Krzysztof Mroziewicz i Wojciech Jagielski otrzymali odznaki „Zasłużony dla Polskiej Agencji Prasowej” oraz legitymacje PAP z numerami 1,2,3.*

* Ryszard Kapuściński , mistrz reportażu, pracował w PAP z przerwami od 1958 roku do 1972 roku jako korespondent w Afryce i Ameryce Łacińskiej.* Potem był kilkakrotnie wysłannikiem PAP, m.in. do Angoli w 1975 roku i do Iranu w 1979 roku. Jego wspaniałe książki, takie jak Szachinszach , Cesarz czy Wojna futbolowa są niejako drugimi tomami pewnych całości, pewnych dyptyków, których pierwsze tomy to zalegające gdzieś w archiwach agencji PAP jego serwisy informacyjne z Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej.

* Krzysztof Mroziewicz pracę w PAP rozpoczynał korespondencjami z Panamy. Przez ponad siedem lat był korespondentem w Indiach*, skąd pisał też o Afganistanie, jeździł do Sri Lanki, Bangladeszu.

* Wojciech Jagielski swą karierę rozpoczął w PAP.* W Agencji pracował cztery lata. Z niej przeszedł z końcem 1991 roku do „Gazety Wyborczej”. Znawca Azji Środkowej, Kaukazu, Zakaukazia i Afryki.

dkkptfe

– PAP dla nas wszystkich był wielką szkołą humanizmu, tempa informacji, skrótu, lapidarności, szybkości i wszystkiego, co jest i było ważne w pracy dziennikarskiej – podkreślił Kapuściński po odebraniu odznaki. Zaznaczył też, że zawód dziennikarza wymaga od osób, które go wykonują, poczucia ogromnej odpowiedzialności i stałego samokształcenia.


dkkptfe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkkptfe