Trwa ładowanie...
plebiscyt

Kapuściński, Brown i Davies. Zwycięzcy głosowania Internautów na najlepszą książkę 2004 roku

Pod koniec ubiegłego roku ogłosiliśmy plebiscyt na najlepszą książkę 2004 roku.

Share
Kapuściński, Brown i Davies. Zwycięzcy głosowania Internautów na najlepszą książkę 2004 rokuŹródło: Inne
d24027d

Dziś znamy już zwycięzców tego pierwszego w sieci plebiscytu, gdzie laureatów nominowali oraz wybierali Internauci.

Przymierzając się do plebiscytu poprosiliśmy Recenzentów serwisu książkowego, na co dzień publikujących swe prace w Saloonie Recenzentów WP , o pomoc w nominacjach do każdej z trzech kategorii: Najlepsza polska powieść 2004 roku, Najlepsza zagraniczna powieść 2004 roku i Najlepsza książka niebeletrystyczna 2004 roku.
I tak przygotowane listy oddaliśmy w Wasze ręce.

Teraz już wiemy, kto w ubiegłym roku przypadł Wam najbardziej do gustu.

d24027d

Najlepsza polska powieść 2004 roku W kategorii na najlepsza polską powieść pierwsze miejsce zajął Ryszard Kapuściński i jego pt.: Podróże z Herodotem (SIW Znak). Na drugim miejscu uplasowała się powieść Jerzego Pilcha pt.: Miasto utrapienia (Świat Książki) i trzecie miejsce, które należy do debiutanta Mariusza Maślanki i jego powieści Bidul (Świat Książki).

Najlepsza zagraniczna powieść 2004 roku Jak się było można spodziewać niekwestionowanym zwycięzcą w kategorii powieści zagranicznej został Dan Brown z Kodem Leonarda da Vinci (Albatros/Andrzej Kuryłowicz/Sonia Draga). Na drugim miejscu uplasował się Paulo Coelho i jego powieść Jedenaście minut (Drzewo Babel). Czterdzieści głosów mniej i trzeci miejsce to powieść Oskar i pani Róża Erica E. Schmitta (SIW Znak).

Najlepsza niebeletrystyczna książka 2004 roku W trzeciej kategorii różnica pomiędzy pierwszym a drugim miejscem była podobna. To pierwsze zdecydowanie należy się Normanowi Daviesowi i jego Powstaniu 44 (SIW Znak). Drugie miejsce przypadło książce Jacka Kuronia pt.: Rzeczpospolita dla moich wnuków (Rosner&Wspólnicy), a trzecie – książce Ramzes Wielki Philippa Vandenberga (Świat Książki).

Kategoria książek poza nominacjami W przypadku, gdyby nasze nominacje nie przypadły Wam do gustu mieliście możliwość wytypowania swego indywidualnego zwycięzcy w plebiscycie. Z tej opcji skorzystała niemała ilość Internautów. Ich głosy przeważnie oddawane były na wydaną w 2004 roku piątą część Harry’ego Pottera Harry Potter i Zakon Feniksa Joanne K. Rowling.

Lista zwycięzców oraz szczegółowe wyniki plebiscytu zostały opublikowane na stronie z rozwiązaniem konkursu .

Wszystkim laureatom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w plabiscycie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d24027d

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24027d
d24027d