Trwa ładowanie...
d1qfaak
29-06-2012 00:00

Miasto utrapienia

książka
Oceń jako pierwszy:
d1qfaak
Miasto utrapienia
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Patryk Wojewoda, główny bohater posiada niezwykły dar - "słyszy" cyfry, które wstukują ludzie korzystający z bankomatów. Od jego humoru zależy, co zrobi z czterema cyferkami PIN-u.

Raz próbuje poderwać zgrabną blondynkę, innym razem "wymierza grzywnę" pewnemu właścicielowi złotej karty. To specyficzne hobby nie uchodzi uwadze policji... Nie zdradzając za wiele - tak rysuje się główny wątek powieści. Równie atrakcyjne są tu historie innych bohaterów - opowieści o romansach, kochankach, ucieczkach z fantazją - a także groteskowe wymysły uroczej kompaniji dziadka Patryka, Nepomucena. Jeden ze śmieszniejszych to obraz oszałamiającej koniunktury, jaka powstanie w Granatowych Górach (do złudzenia przypominających rodzinną Wisłę Pilcha), kiedy w "absolutnej konspiracji" osiądzie w nich na stałe sam Papież.
Powieść obfituje w liczne dygresje, gry językowe, celne obserwacje, a autor bawi się z czytelnikiem skomplikowanymi zabiegami narracyjnymi, by na końcu i tak go zaskoczyć. Naturalnie miłośnicy prozy Pilcha i tu odnajdą typowo "pilchowskie" (autobiograficzne?) motywy: są kobiety, są miłosne przechwałki, beznadziejne romanse, jest alkohol. Mimo dość ponurych wizji i obrazów, których Pilch nie szczędzi w "Mieście utrapienia", książka jest pełna humoru i błyskotliwych dialogów.

Miasto utrapienia
Numer ISBN

83-7391-370-X

Wymiary

125x205

Gatunek

Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

352

Inne wydania

Warszawa - 2008-07-01

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qfaak
d1qfaak
d1qfaak