Trwa ładowanie...

Julia Hartwig otrzyma Nagrodę im. Miłosza

Julia Hartwig otrzyma Nagrodę im. MiłoszaŹródło: Inne
d4hlwj2

Poetka Julia Hartwig otrzyma w środę, 9 września, amerykańską nagrodę im. Czesława Miłosza . Wręczy ją ambasador USA Victor Ashe podczas uroczystości w jego warszawskiej siedzibie.

Nagroda im. Czesława Miłosza przyznawana jest po raz trzeci. Honorowane są nią osoby działające na rzecz lepszego dialogu, zacieśniania współpracy i większego zrozumienia między Amerykanami i Polakami.

Pierwszym laureatem Nagrody Miłosza był reżyser Andrzej Wajda, w zeszłym roku nagrodę odebrał poeta 284Adam Zagajewski, a obecnie trafia ona do poetki Julii Hartwig .

d4hlwj2

- Ogromnie się cieszę z tej nagrody. Tym bardziej jest mi miło, że nagroda jest imienia Czesława Miłosza , z którego poezją i z nim samym byłam zaprzyjaźniona - powiedziała Julia Hartwig . -

*Według Hartwig , zdumiewające jest, że Nagrodę im. Miłosza dają Amerykanie. * - Ale kto zna twórczość Miłosza, ten wie, jak mocno jej korzenie tkwią w Ameryce. Nic dziwnego, że za oceanem uważają go za poetę bardzo amerykańskiego, tak jak my uznajemy go za bardzo polskiego - zauważyła Hartwig .

- Mam swoje osobiste związki z Ameryką. Tam przez kilka lat uczyłam i pisałam. Tam mieszka moja córka - dodała poetka.

W 2006 roku ambasada USA w Polsce ustanowiła trzy nagrody przyznawane liderom, którzy wpływają na polityczną, gospodarczą i społeczną przemianę topografii Polski i świata w zgodzie z amerykańskimi wartościami.

- Poza Nagrodą im. Czesława Miłosza , nagradzamy także Nagrodą Wolności im. Jana Karskiego i Nagrodą im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - poinformowała Agnieszka Jakowiecka z biura prasowego Ambasady Stanów Zjednoczonych.

d4hlwj2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hlwj2