Trwa ładowanie...

Jerzego Hoffmana "Filmy, wojny i rozróby"

30 września do kin trafi najnowsze dzieło Jerzego Hoffmana 1920 Bitwa Warszawska 3D. Jednak zanim to nastąpi, w księgarniach pojawi się wywiad-rzeka z "hetmanem" polskiego kina - Filmy, wojny i rozróby.

Jerzego Hoffmana "Filmy, wojny i rozróby"Źródło: AKPA
d1ao0gy
d1ao0gy

30 września do kin trafi najnowsze dzieło * Jerzego Hoffmana * 1920 Bitwa Warszawska 3D. Jednak zanim to nastąpi, w księgarniach pojawi się wywiad-rzeka z "hetmanem" polskiego kina - Filmy, wojny i rozróby.

Wywiad z Jerzym Hoffmanem - Filmy, wojny i rozróby opatrzony jest licznymi zdjęciami. Biograficznej rozmowie prowadzonej przez dziennikarza i filmoznawcę Stanisława Zawiślińskiego towarzyszą wspomnienia przyjaciół reżysera.

"Złożyło się tak, że żyłem w dość burzliwym okresie. Będę opowiadał trochę o życiu, trochę powspominam plany filmowe i spotkania z różnymi ciekawymi ludźmi. Odbyliśmy z panem Zawiślińskim cykl długich rozmów. Bardzo się cieszę, że taka książka powstała. Znam autora, mam do niego zaufanie i wiem, że potrafi być zarówno głęboko wnikliwy jak i dowcipny. Ponieważ w życiu wszystko chodzi w parze - śmiech i łzy, drwina i rozpacz, więc myślę, że książka spodoba się czytelnikom" - powiedział PAP Life Jerzy Hoffman .

d1ao0gy

Książka Zawiślińskiego to szczera rozmowa z reżyserem i jego "portret zwielokrotniony". Pełen zabawnych historyjek i anegdot, opisów dramatycznych przeżyć na Syberii, gdzie reżyser przymusowo spędził 5 lat dzieciństwa.

* Hoffman przypomina swoją burzliwą młodość, studia spędzone w moskiewskiej szkole filmowej i czasy PRL.* Opowiada o swoich przyjaźniach, np. z legendarnym bardem Włodzimierzem Wysockim , i portretuje znajomych - Andrzeja Munka, Jerzego Bossaka, Aleksandra Forda.

Książkę rozpoczyna jednak nie powrót do przeszłości, ale rozmowa na temat przygotowań i pracy na planie najnowszego dzieła Hoffmana - pierwszego polskiego filmu fabularnego w technologii 3D 1920. Bitwa Warszawska.

W książce Filmy, wojny i rozróby czytelnik znajdzie dziesiątki po raz pierwszy publikowanych zdjęć ze zbiorów Filmoteki Narodowej i prywatnych, a także listy i dokumenty z archiwum reżysera.

Ilustracjom towarzyszą wspomnienia współpracowników, znajomych i przyjaciół Jerzego Hoffmana m.in. Jerzego Bekkera, Andrzeja Kotkowskiego, Krzesimira Dębskiego, Andrzeja Komorowskiego czy też znanego kardiologa prof. Adama Torbickiego.

* Filmy, wojny i rozróby. Rozmowy z Jerzym Hoffmanem autorstwa Stanisława Zawiślińskiego wydało Wydawnictwo Skorpion przy współpracy Forum Film Poland.*

Wieczór promocyjny książki z udziałem reżysera odbędzie się 20 września w Klubie Księgarza w Warszawie.

d1ao0gy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ao0gy